Laulukarussellile lähevad LIIS ÕUNPUU ja SANDRA PARVE Raasiku vallast

3104

Kehra koolis selgusid 25. ja 26. aprillil Harjumaa tänavused parimad laululapsed.
Raasiku neiu LIIS ÕUNPUU laulis end Laulukarussellile. Foto Fredi Karu

Möödunud reedel ja laupäeval oli Kehra gümnaasium rahvarohke. Üle maakonna olid kohale sõitnud 166 last koos vanematega, et selgitada välja 2014. aasta Harjumaa laululapsed.

Laulukarussellile pääsesid Raasiku vallast kaks laululast. Maakonda läheb 10-12aastaste vanuserühmas esindama esimese koha pälvinud Liis Õunpuu, kes on Heli Karu õpilane ja esitas Airi Liiva laulu „Talvetuulekeel“. Veel osaleb Laulukarusselil 7-9aastaste vanuserühmas teise koha saavutanud Sandra Parve, kelle õpetaja on Külli Ovir. Ta esitas Ülo Vinteri loo „Kodulaul“.

Raasiku vallast sai 5-6aastaste seas kolmanda koha Kristofer Pedai. Tema juhendaja on Anžella Veelmaa.

Anija valla laululastest saavutas 10-12aastaste vanuseklassis teise koha Keijo-Johann Norden, õpetaja on Heli Karu.

Kuusalu vallast pälvis 16-18aastaste lauljate seas teise koha Hardi Hinn, õpetaja Külli-Katri Esken. 10-12aastaste vanusegrupis sai kolmanda koha Kaspar Kiilaspää, kelle õpetaja on Taavi Esko ning 7-9aastaste grupis Elissa Kaarmann, õpetaja Külli-Katri Esken. Poisse ja tüdrukuid hinnati eraldi.

Harjumaa Laululapse korraldasid  Rene ning Anu Kaalo Kehrast ja Heli Karu.

Rene Kaalo: „Kuna enda lapsed laulavad, olen varasematel aastatel käinud Laululapse finaalvõistlusel ja mulle tundus, et see võiks olla värvikirevam ning tuleks lauljaid rohkem esile tõsta. Mainisin seda kellelegi ja eelmise aasta lõpus pakkus Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL) võimalust korraldada. Varem ma kultuuriüritusi teinud pole, aga mõtlesin, et oleks hea võimalus tutvustada Kehra gümnaasiumi ja kaasata kohalikke ettevõtteid. Miljöö oli seekord teistsugune kui tavaliselt. Rentisime saali värvilise valgustuse ning korraliku helitehnika. Auhinnad on samuti hinnalisemad, iga vanuserühma esikolmikule näiteks kõlarid, USB pulgad, Jaffa jook, päikse- ja mäesuusaprillid ja muud.“

Ta lisas, Kehra gümnaasiumi saal sai võistluse asukohaks valitud seetõttu, et teist nii  esinduslikku saali vallas ei ole ja seda võiks rohkem kasutada. Paari aasta eest remonditud gümnaasium väärib tutvustamist kogu Harjumaal. Eriti nüüd, mil gümnaasiumiosa saatus on küsimärgi all.

Heli Karu ütles, et Harjumaa Laululapsel  oli lauljate tase väga erinev ning lõppvõistlusele pääsemise kvoodisüsteemi tasuks muuta: „Need võiksid sõltuda kohalikul võistlusel osalenute, mitte elanike arvust. Raasiku valla eelvõistlusel oli üle 50 osaleja  ja edasi võinuks pääseda veel mitu tublit lauljat, kuid kvoodi järgi läks igast vanuserühmast ainult üks. Mõni omavalitsus, nagu näiteks Loksa, ei korraldanudki lauluvõistlust, kuigi ka nendele on kohad maakonnavõistlusel kvoodiga määratud.“

Harjumaa Laululapse žüriisse kuulusid Sandra Nurmsalu, Urmas Lattikas, Kadi-Katarina Priske, Sirje Medell ja Kaarel Orumägi. Toetasid HOL, Anija vallavalitsus, Kehra gümnaasium, Sohvik, Jaffa, Laima/Gutta, Euronics ja Haga Eyewear.

Eelmine artikkelTantsuklubi Figuret karikavõistlus Kehras oli varasemast suurem
Järgmine artikkelKuusalu rahvamajas on varvaskunstnik MELLA maalide näitus