Kuusalu trupp mängib „Lauritsa lubadust“ augustis Viinistu katlamajas

3892
„Lauritsa lubaduse“ kunstnik ja filmi monteerinud KRISTIN KALAMEES tegi ka DVD kujunduse. Foto Ulve Märtson

Laupäeval esitles Tormise-selts Kuusalu rahvamajas suvel esietendunud muusikalise suurlavastuse „Lauritsa lubadus“ DVD-d.

Firma Mardivideo OÜ filmis MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts tellimusel 9. augustil nelja kaameraga Kuusalu kirikuaias „Lauritsa lubaduse“ pidulikku esiettekannet. Nüüd on lavastuse kunstnik Kristin Kalamees monteerinud salvestatud materjali tervikuks, laupäeval toimus rahvamajas filmi ühine läbivaatus. Lavastuse trupist olid paljud kohal, eriti pakkus film huvi suurlavastuse sümfooniaorkestri muusikutele, kes polnud laval toimunut täies mahus näha saanud, sest pidid etenduste ajal jälgima dirigenti ja noote.
„Lauritsa lubaduse“ produtsent ja projektijuht Aleksander Skolimowski ütles, et DVD läheb nüüd tiražeerimisele ning avaldas lootust, et see jõuab müüki enne jõule.
Kristin Kalamees tõdes, et filmi kokkupanek oli paras väljakutse, sest muusika ja etendus peavad DVD-l sujuma, samas tuleb kõik oluline ära näidata: „Materjal oli mahukas – nelja kaameraga ülesvõetud etendus tähendas neli korda 1,5 tundi salvestusi. Mul oli selle võrra lihtsam monteerida, et teadsin lavastust, tegin etendustes kaasa, istusin taga puldis ja lülitasin sisse kujunduses kasutatud videoinstallatsioone. Filmiti laupäeval esietendusel, mis oligi esituse poolest kõige õnnestunum.“
Ta lisas, DVD-le pannakse ka põgus tutvustus lavastuse ettevalmistustöödest ja telgitagustest, et näidata, kuidas niisugust suurvormi tehti ja kui palju inimesi osales. Kasutatakse Sten Skolimowski filmitut.
Aleksander Skolimowski: „Filmi vaadates saab taas kinnitust see, kuivõrd ilusa muusika on Tauno Aints „Lauritsa lubaduses“ loonud ja kui hea libreto on kirjutanud Urmas Lennuk. Lugu on igavikuline ja samas tänapäevane. Tänu suurtele plaanidele näeb filmis, kui suurepäraselt osatäitjad mängivad ja kui sügavuti lähevad nad osasse sisse, millised näoilmed ja tunded!“
Tema hinnangul on vähe, kui nii suurt asja esitada ainult kolmel korral ühel suvel: „Käisime eelmisel nädalal koos lavastaja Saima Kallionsivu ja Kuusalu Kunstide Kooli direktori ning kaasprodutsendi Paul Himmaga Viinistul, kohtusime Jaan Manitskiga, vaatasime katlamaja saali ning leppisime põhimõtteliselt kokku, et lauritsapäeva paiku, 7. ja 8. augustil esitame „Lauritsa lubadust“ seal.“
Need trupi liikmed, kes DVD esitlusel osalesid ja tuleva aasta etendustest kuulsid, võtsid uudise rõõmuga vastu, märkis projektijuht. Käesoleva nädala teisipäeval on esimene töökoosolek ning tehakse algust Viinistul toimuvate etenduste ettevalmistamisega.

Eelmine artikkelAnija mõisa jõulumaal käis üle 500 lapse
Järgmine artikkelVabaühenduste üleskutse: kinkige hoolivalt!