Tänavu hakatakse rekonstrueerima Kehra staadionit

1137

Sel aastal on kavas korda teha staadioni põhiosa, jalgpalliväljak ja jooksurajad.

Anija vallavolikogu muutis detsembris valla aastate 2014-2024 arengukava. Vallavalitsuse ettepanekul lisati arengukavva, et sel aastal kavandatakse eelarvesse 755 000 eurot Kehra staadioni rekonstrueerimiseks.
Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et 2015. aastal on kavas korda teha staadioni põhiosa – jalgpalliväljak ja jooksurajad ning staadion valgustada, kui õnnestub, rajada staadioni ümber ka aed. See kokku maksab saadud hinnapakkumiste põhjal 755 000 eurot. Praegu pole veel selge, kui suur osa sellest kaetakse laenu arvelt.
„Kohtumisel meie jalgpalluritega selgus, et Kehra staadionil on olnud väga palju vigastusi. Arutasime vallavalitsuses ja leidsime, et ei ole mõtet teha taas ajutist vahelahendust, pigem võtame laenu ja teeme ühe osa staadionist põhjalikult korda,“ rääkis ta.
Palliväljak kaetakse tõenäoliselt kunstmuruga.
„Tavamuru on raske hooldada, kunstmuru võimaldab staadioni kasutada aastaringselt, ka vihmasel ajal saab seal palli mängida,“ ütles Urmo Sitsi.
Tema sõnul oli üks põhjus, miks suvine Kehra Cup suri välja, just see, et käsipallurid ei soovinud mudasel staadionil mängida: „Tallinna ja Skandinaavia turniiride kogemus on näidanud, et kunstmuruväljakud on ka pärast lausvihma kümmekond minutit hiljem kuivad.“
Staadioni ümber tuleb täismõõdus 400meetrine jooksuring. Kuna see on mõeldud eelkõige Kehra kooli ja kohalike harrastussportlaste jaoks, ei tule sinna 8, vaid neli tartaankattega jooksurada. Abivallavanema hinnangul pole mõistlik teha kõigile nõuetele vastavat kergejõustikustaadioni, kui 25 kilomeetri raadiuses on neid niigi kaks – Kuusalus ja Kosel.
Ta lisas: „Kehra staadionist on kõige rohkem kasu koolile, kehalise kasvatuse tunnid eeldavad korraliku staadioni olemasolu. Loodame ka, et see aitab Kehrasse tuua täiendavaid spordialasid. Kui jalgpalliga on hakatud aktiivsemalt tegelema, siis soovime, et uuesti avataks ka kergejõustiku treeninggrupid. Ja miks mitte taastada Kehra Cup oma endisaegses hiilguses.“
Kevadel lõpetatakse staadionialal rannakäsipalliväljakute rajamine, ülejäänud alale planeeritud sportimis- ja puhkamisvõimaluste ehitamine jääb edaspidiseks.

Eelmine artikkelRaasiku vald tellib soojamajanduse arengukava
Järgmine artikkelLoksa noorkotkaste ja kodutütarde rühm tähistas 15. sünnipäeva