MTÜd korraldavad Anija vallale sünnipäevapeo

1764

Anija valla 20. aastapäeva tähistatakse esmaspäeval, 16. jaanuaril.


MARIANNE LEIS: „Kes ikka koduvalla sünnipäeva korraldab, kui mitte meie ise.“

Eelmisel nädalal pakkus Marianne Leis MTÜst Pikva-Arava Külaelu valla teistele vabaühendustele mõtte korraldada üheskoos Anija valla sünnipäevapidu.

„See ei olnud vaid minu idee. Mina lihtsalt ütlesin välja selle, mis oli mõtteis ka teistel,“ selgitas ta.

Esialgu arutati ideed MTÜ Põrguwärk esindajatega, juba samal õhtul ka teiste MTÜdega. Marianne Leisi sõnul oli üllatav, kuidas kõik tulid kohe innukalt kaasa ning ütlesid: „Teeme ära!“

„Ega me tegelikult tea, kas valla juubelit on kavas veel millalgi ja kuidagi tähistada. Kuid teadsime, et päris õigel päeval midagi muud ei toimu,“ lisas Marianne Leis.

Kuna tegemist on esmaspäevaga, ei hakatud plaanima tantsupidu, vaid kavas on kontsert. Esinevad lauljad, pillimehed, tantsijad, kõik oma valla taidluskollektiividest.

„Oleme tegutsenud väga kii­resti – neljapäeval hakkas mõte ida­nema, juba esmaspäeval ja­ga­sime kutseid. Meil on väike töö­jaotus, igaüks osaleb sellega, mida paremini valdab – kes annab esinejaid, kes kogub mälestusi, kes küpsetab kooki, kellele passib kõige paremini organiseerimine,“ rääkis Marianne Leis.

Organiseerimises osaleb vähemalt 10 vabaühendust – mittetulundusühingud ja külaseltsid Vooselt, Alaverest, Kehrast, Anijalt ja mujalt. Kõigi poole pole veel jõutud pöörduda, seetõttu soovisid korraldajad kutsuda üles kõiki, keda pole kaasa­tud, kuid tahavad valla sünnipäevapeo ettevalmistamises osaleda, võtku ise ühendust.

Aastapäevapidu korraldatakse tasuta, ühtki senti selleks ette ei ole nähtud: „Kasutame vaid enda leidlikkust ja annetusi. Mittetulundusühingud saavad vallalt rahalist toetust, nüüd on meil võimalus oma vallale midagi tagasi anda. Seda enam, et tööl ei ole veel kultuurijuhte, kes sellist ettevõtmist organiseeriksid.“

Kaheosaline kontsert algab valla kultuurikeskuses kell 19 ja kestab 2,5-3 tundi. Kontserdi ajal meenutatakse Anija valla ja Kehra linna ajalugu, töötab heategevuslik puhvet, kus pakutakse kohvi ja kooki. Kes soovib, saab teha annetuskasti annetuse. See, mille jaoks annetatud raha läheb, on veel üllatus.

Kontserdile on kutsetega palutud kõik Anija valla ja Kehra linna endised ning praegused juhid – vallavanemad, linnapea, volikogude esimehed. Kutsutud on ka Anija valla ja Kehra linna aukodanikud, Harju maavanem ning naaberomavalitsuste esindajad.

Endistele vallajuhtidele ja aukodanikele anti kutsed isiklikult üle või saadeti postiga. Kutsele olid alla kirjutanud valla vabaühendused.

„Loomulikult on kontserdile oodatud kõik Anija valla elanikud,“ lausus Marianne Leis. „See ei ole vallavalitsuse, vaid meie kodukandi – selle koha, kus elame, töötame ja kõnnime – sünnipäev. Kes muu peaks veel seda tähistama, kui mitte rahvas. Ja kontsert on meie rahva pühendus oma vallale tema sünnipäevaks.“

Eelmine artikkelValklas varastati vanametalli
Järgmine artikkelAnija valla sünnipäevapeol käis üle 200 inimese