Swedbank plaanib Kehra pangakontori sulgeda

1239

Swedbank on teatanud, et soovib 1. juunist lõpetada Kehra kontoriruumide rendilepingu.

Eelmisel nädalal käis Anija vallavalitsuses kohalik elanik, kellele kuuluvas hoones asub Swedbanki Kehra kontor. Ta rääkis, et pank on soovinud temaga 1. juunist rendilepingu lõpetada, kuna Kehra pangakontor suletakse.

Et asjasse selgust saada, saatis vallasekretär Annika Voosel Swedbanki kirja, kus soovis teada, miks plaanitakse hästitoimiv Kehra pangakontor sulgeda. Ta märkis, et alates 1.veebruarist käivitunud pensionide väljamaksetesüsteemi muutmisega on panga tähtsus kohapeal oluliselt suurenenud ning kinnitas, et Kehra kontoris on iga päev piisavalt palju kliente ning kontori sulgemine halvendaks oluliselt kogu valla elanike ja ettevõtete, sealhulgas ka vallavalitsuse teenindamist.

„Kui eelmisel suvel kavandas Eesti Post üle Eesti sulgeda hulgaliselt väikeseid postkontoreid, tuldi seda eelnevalt ka omavalitsustega arutama. Saavutasime läbirääkimistega selle, et meie vallas sulgeda planeeritud Soodla postkontor jäi alles,“ kirjutas vallasekretär.

Ta teatas veel, et vallavalitsus on huvitatud täiendavast infost Kehra pangakontori sulgemiskava kohta ning soovib teada, kas oleks võimalik astuda sel teemal läbirääkimistesse.

Pärast seda helistati vallavalitsusele Swedbankist ning sellel reedel, 19. veebruaril on pangaesindajad Kehras, et kohtuda Anija vallavalitsuse esindajatega.

Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Laura Käesel ütles Sõnumitoojale, et Kehra pangakontori kohta antakse kommentaare pärast regiooni direktori ja vallavalitsuse reedest kohtumist.

Anija vallavanem Jüri Lillsoo kinnitas, et pangakontori kaotamise küsimust ei saa üldse tekkida: „Mis linn meil on, kui enam panka pole?“

Annika Voosel rääkis Sõnumitoojale, et vanad inimesed alles õpivad pangakaarti kasutama ning mis saab siis, kui nad vajutavad PIN-koodi valesti ning sularahaautomaat võtab kaardi ära: „Mul endal oli kunagi selline juhus, et automaat sõi kaardi ära. Praegu saab selle kätte Kehra kontorist, aga kui seda pole, peab sõitma Tallinnasse.“

Vallavalitsuse sotsiaaltöötajate sõnul oli segadus juba pärast pensionide esimest laekumist pangaarvetele – kuna Kehra sularahaautomaadis sai raha otsa, läksid eakad inimesed oma pangakaartidega kauplusesse ning poemüüjatel oli palju muret, sest häireid oli ka kaardimaksetega.

Eelmine artikkelVarastati Saunja külas
Järgmine artikkelAnija vald õnnitles OLAF SCHMEIDTI ja ANTS MIIDLAT