Raasikule sularahaautomaati ei tule

1192

Swedbanki teatel Raasikule sularahaautomaati ei panda.

Eelmisel nädalal teatas Swedbanki pangaautomaatide võrgu arendusjuht Indrek Kaus Raasiku elanikule Eero Maaltile ja vallavalitsusele, et kahjuks ei pea pank võimalikuks Raasikule sularahaautomaadi toomist.

Lahendusena pakkus Swedbank pangabussi, milles on täisfunktsionaalne pangakontor telleriga, ka sularaha sisse- ja väljamakse automaadid. Pangabuss peatuks Raasikul alates juunist üks kord kuus.

„Mis perifeerias me elame? Mul on kontol raha, kuid pank seda kätte ei anna,“ on Eero Maalt nördinud.

Ta kogus aasta algul toe- tus­allkirjad rohkem kui 600 Raasiku elanikult, kel on sama soov – et asulas oleks sularahaautomaat: „Kui arvestada ka ümberkaudsete külade elanikke, on soovijaid veel rohkem. Rahaautomaadil oleks siin umbes 1100 klienti. Oleme Harju-Jaani kihelkonna keskus, siin on kirik ning suvel käib näiteks kalmistupühadel palju rahvast.“

Eero Maalti kinnitusel ei rahulda Raasiku elanikke kord kuus sõitev pangabuss.

„Rahvas tahab ikka tihemini oma raha kätte saada. Sides on küll SEBi postipank, kuid side on lahti ainult kella neljani ning laupäeval-pühapäeval üldse kinni,“ rääkis ta ning oletas, et probleem muutub üha teravamaks, kuna nüüd kantakse ka pensionid pangaarvetele.

„Kehras on lausa kolm pangaautomaati, miks ei võiks siis Raasikul vähemalt üks olla?“ küsis Eero Maalt ning lubas, et tema käega ei löö ning kavatseb pangategelastega samal teemal veel rääkida.

Raasiku vallavalitsus edastas elanike soovi ka SEB pangale, kuigi vallavanem Andre Sepp ei looda eriti, et sellest on kasu. Mõnda aega tagasi kuulis ta Hansapangast, et ainuüksi sularahaautomaat ise maksab umbes 650 000 krooni, sellele lisanduvad hoolduskulud.

Eelmine artikkelVarastati Saunja külas
Järgmine artikkelAnija vald õnnitles OLAF SCHMEIDTI ja ANTS MIIDLAT