Suvel renoveeritakse Kehras Lepatriinu lasteaed

1942
Renoveerimise käigus saab Lepatriinu täpilised välisseinad, rohekale seinale maalitakse punased täpid.

Anija valla tänavuses eelarves on 555 000 eurot Lehtmetsa külas asuva Lepatriinu lasteaia renoveerimiseks.

Suurim muutus on, et 1979. aastal nõuka-aja tüüpprojekti järgi ehitatud lamekatusega lasteaed saab tumepruunist plekist viilkatuse.
Vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis selgitas, et viilkatus on maja säilimiseks parem ning õigustab Eesti kliimas rohkem. Lepatriinu lasteaiamaja ei pea sooja – nurkades on külmasillad, seintes praod. Soojapidavuse suurendamiseks täidetakse uue katuse alune pööning puistevillaga ning soojustatakse lasteaia kogu fassaad.
„Fassaadi soojustamise projekti tellisime juba aasta tagasi, et see oleks võtta kohe, kui ehitamiseks on raha olemas,“ lausus ta.
Lepatriinu fassaadi renoveerimise projekti tegi Rakvere firma OÜ A.V.R. Projekt. Uus fassaad tuleb rohekas, sellele maalitakse eri suuruses ning rühmade kaupa erinev arv punaseid täppe. Vallaarhitekt Inga Vainu sõnul tuli täppide idee lasteaia hoolekogult.
„Algul plaanisime teha lasteaia iga tiiva ise värvi, et oleks põnevam, kuid hoolekogule see mõte ei meeldinud. Ka lepatriinusid välisseintele ei soovitud, hoolekogu pakkus välja lepatriinudega seostuvad täpid, selle idee pani paberile projekteerija,“ rääkis ta.
Rühmatiibade vahel asuvad terrassid, mis praegu on krohvitud seintega, kaetakse renoveerimistööde käigus puiduga, see annab arhitekti hinnangul soojema tunde. Lasteaia aknad on varem vahetatud, nüüd pannakse uued aknaplekid, peale selle ehitatakse hoone ümber pandused ning uuendatakse hoovisisesed teed.
Sisetöödest tehakse lasteaeda sundventilatsioon, renoveeritakse vanad elektrisüsteemid. Enamik rühmaruume ja tualette on viimase kümne aasta jooksul renoveeritud, sel suvel tehakse korda kõik need, mis seni veel tegemata.
„Kuna ventilatsiooniprojekt on tehtud aastaid tagasi, laseme selle projekteerijal üle vaadata, et vastaks kaasaja nõuetele. Siis saame teha riigihanke renoveerija leidmiseks,“ lausus Viljo Leis.
Ehitustööd on plaanitud suveks, need peaksid aega võtma viis kuud, sealhulgas sisetööd kaks kuud. Välistöid saab ehitusspetsialisti kinnitusel teha ka siis, kui lasteaed töötab, sisetööde tegemise ajal seal lapsed käia ei saa. Juulis on lasteaed nagunii kollektiivpuhkusel, ülejäänud remondi ajaks paigutatakse  lapsed  ilmselt  lähedal­asuvasse Lastetare lasteaeda.

Eelmine artikkelKuusalu keskkoolis on 5 rahvusvahelist projekti
Järgmine artikkelOÜ Katkera on esitatud Anija valla aasta tegija nominendiks kahes kategoorias