Suursoo elanikud soovivad Igavere ja Arukülaga paremat ühendust

1173

Rae valla Suursoo aleviku külavanem TAIVO LAHERAND saatis Raasiku vallavalitsusele ja volikogule palve renoveerida 800meetrine teelõik.

22. septembril saadetud taotluses avaldas külavanem Taivo Laherand Suursoo külaelanike nimel soovi algatada Raasiku ja Rae valdade koostööd tee korda tegemiseks. Tee ühendab Rae valla Suursoo ja Raasiku valla Igavere küla.

Taivo Laheranna sõnul on tee Suursoo elanikele tähtis ühendus näiteks Aruküla rongiliikluseni, Raasiku vallas asuvate töökohtade ja sugulaste-tuttavateni: „Oleme koos Igavere külaga ääremaa ja pole ju mõtet Suursoolt Arukülla jõudmiseks kihutada 20 kilomeetrit. Meie eesmärk oleks taastada läbitavus kruusateele kohaselt ja talvel minimaalne lumetõrje.“

2006. aastal, kui Suursoo korraldas Pirita-Jägala kanali ääres kolmandat Rae valla küladepäeva, vedas Rae vald sellele lõigule mitu koormat kruusa. Taivo Laherand kinnitab, et Rae valla territooriumile jääv teeosa on rahuldavas seisukorras, hooldatud ja talvel lumest puhas, ülejäänud aga sõiduautoga praktiliselt läbitamatu.

Raasiku vallavolikogu 12. oktoobril toimunud  istungil arvasid volinikud üksmeelselt, et huvi kaht küla ühendava tee remondi vastu on valdavalt Suursoo elanikel, kuna Aruküla elanikel sinnapoole asja ei ole. Seetõttu ei saanud koostööpakkumine volikogult toetust ja otsustati praegu mitte investeerida teesse, mida igapäevaselt kasutab kolm peret ja needki naabervallast.

„Vahemaa Suursoolt Igavere teele on küll 9 kilomeetrit lühem kui Peningi–Raasiku teelt Pikavere kaudu minnes, kuid selle teelõigu ääres on ainus Raasiku valla majapidamine meie perel,“ ütles Igavere külavanem Kalev Villem.

Raasiku valla elanikud on Suursoo–Igavere teed kasutanud kord aastas matkarajana, Aruküla ja Igavere autojuhtidel aga ei ole Kalev Villemi arvates vaja seda teed kasutada: „Kaks aastat tagasi, kui mina olin volikogus, sai korda Igavere tee ja sellele kõrvalteele sõidan sisse ainult mina. Arusaadav, et Suursoo rahvas tahab Arukülla rongile, kooli ja poodi käia, aga usun, et Igavere elanikud ei ole huvitatud tihedamast liiklusest läbi oma külakeskuse ja hoovide.“ 

Eelmine artikkelPõles elumaja katus
Järgmine artikkelKuusalu uued kirikukellad jõudsid kohale