Sumedal Suveõhtul avatakse mängudetuba ja kokteilibaar

1380

Raasiku valla noored ootavad 21. augustil rahvamajja ka naabervaldade inimesi.

Eelmisel aastal tegi Raasiku valla noorteliikumine Minu Eesti Noored esimese Sumeda Suveõhtu ja otsustas seda tänavu korrata. Oma Facebooki lehel lubavad suveõhtu korraldajad vingemat pidu kui möödunud aastal – esinejaid tuleb palju, kontserdiga põimitakse moesõu, suuremat rõhku pannakse valgustustehnikale ja ruumide kujundusele. Ettevõtmise kordasaatmiseks loodi kuus tiimi, kes hoolitsevad toitlustuse, kontserdi, kujunduse, reklaami, rahastuse ja sportlike mängude eest, kokku üle 20 inimese.

Kujundusmeeskonna juht Mai-Liis Paenurm: „Möödunud korral ei läinud midagi halvasti, kuid püüame iga aastaga üritust edasi arendada. Tänavu hakkasime varem korraldama. Eelmisel aastal käis umbes 100 inimest, sel korral võtsime eesmärgiks 150 inimest kohale saada. Nüüd on ka suurem vastutus.“

Ta sõnas, et eelmisel suveõhtul olid peamiselt noored, kuid tulla võiksid vanemadki inimesed, rahvast oodatakse ka väljastpoolt oma valda: „Minu jaoks oli mullu palju võõraid nägusid. Õhtu lõpuks olid kõik vabad, barjääri polnud ja see tekitas hea tunde. Muidu oleme mõelnud üritusi erinevates kohtades korraldada, aga Sume Suveõhtu vist jääbki Raasiku rahvamajja pidama – seal on piisav õue- ja siseala, mis hoiab rahvast koos.“

21. augustil saab Raasiku rahvamajas kuulda kontserti kohalikelt noortelt – esinevad Kristina Nagornaja, Henri Reeder, Elis Loos, Eneli Kalvik, Hendrik Ovir, Martin Kuulmaa, Kelly Mesilane, Berit Silvia Kondratjev, noorteteater RaVaNoTe, tantsutrupid Praecello, Fidelity ja Carisma. Õhtu peaesineja on saatest  „Eesti otsib superstaari“ tuntud Leemet Onno. Lauljaid saadab bänd Late’s Five Georg Otsa nimelise muusikakooli õpilastega.

Sponsorite Nokia, Balbiino ja Aura abiga on avatud mängudetuba ning kokteilibaar. Noorte ettevõtmist toetab ka Raasiku vald.

Kokteilibaaris saab teha kokteile erinevate retseptide järgi, teisel korrusel on avatud ka puhvet, kus saab korraldajate sõnul nautida veidi vabamat ja eraldatumat õhkkonda.

„Tegime degusteerimise ja otsisime, millised retseptid võiksid inimestele meeldida,“ lausus Mai-Liis Paenurm.

Mängudetoas on Xbox ja WII mängukonsoolid ning maailmas populaarsed mängud Angry Birds ja Quitar Hero. Spordivõistlusena on miniväljakul jalgpalliturniir.

Mai-Liis Paenurm: „Raasiku valla üritustekalender on tihe. 14. augustil oli noortepidu, kuid usun, et nüüd on kodusistumiseks piisavalt aega olnud ja Sumedale Suveõhtule tullakse hea meelega.“

Üritusele sõidab Arukülast ka buss, mis viib inimesed kohale ja tagasi. Selle kohta pannakse lisainfot paar päeva enne üritust Sumeda Suveõhtu Facebook’i lehele www.face­book.com/pages/Sume-Suve%C3%B5htu/167752323294929.

Eelmine artikkelLöödi tütarlast
Järgmine artikkelValla külade kümnevõistluse võitis Kuusalu All Stars