Sügisest tehakse Kehra lasteaedade toit koolisööklas

1245

Alates 1. septembrist koondatakse Kehra lasteaedades kokkade, abitööliste ja majandusjuhatajate ametikohad.

Vallavanem Tiit Tammaru selgitas Anija vallavolikogu istungil, et eesmärk on hakata Kehra koole ja lasteaedu toitlustama gümnaasiumi köögi baasil. See tähendab, et ka lasteaedade toit tehakse edaspidi valmis koolisööklas ja viiakse sealt termostega laiali. Ta märkis, see on majanduslikult otstarbekas – võimaldab kokku hoida raha allasutuste töötajate palgatõusuks ning kasutada paremini ära koolisöökla võimsust.

„Oleme uurinud teistest valdadest, ka Kiilis ja Aegviidus tehakse samamoodi. Kuna meil ei ole vahemaad suured, on see parim lahendus,“ ütles ta.

Vallavanem lisas, et Anija valla lasteaedade sööklad vajavad tunnustamise saamiseks renoveerimist, see on väga kulukas. Peale selle saavad lasteaiad praeguste köökide arvelt juurde ruume laste jaoks.

Volikogu liige Sergei Belinko soovis teada, kas ei või probleeme tulla sellest, et koolides ja lasteaedades on erinev menüü ning ka toidu kalorsus peab olema erinev.

Tiit Tammaru kinnitas, et Kehra gümnaasiumis pakutav toit vastab täiesti sellele, mida võivad süüa ka lasteaialapsed ning kalorsus määratakse ära portsjonite suurusega.

Volikogu liige Valeri Jõgioja küsis, kas neid muudatusi on arutatud kooli ja lasteaedade hoolekogudes ning personaliga.

Vallavanem vastas, et allasutuste juhtkondadega on läbi räägitud, pisteliselt on tutvustatud ka lastevanematele ning negatiivset vastukaja pole saadud.

Volikogu otsustas lasteaedade majandamise ja toitlustamise ümberkorraldamiseks koondada Lastetares 2 koka- ning köögi abitöölise ja majandusjuhataja ametikohad ning Lepatriinus 2 koka-, 0,5 köögi abitöölise ja majandusjuhataja kohad. Kehra gümnaasiumi koosseisu suurendati ühe koka ja köögi abitöölise võrra.

Alates septembrist hakatakse Kehra gümnaasiumi sööklas valmistama toitu umbes 740le inimesele –  kooli 480le õpilasele-töötajale, Lastetare 125le  ja Lepatriinu 125le lapsele-töötajale ning umbes kümnele puudega inimesele, kes on Kehra sotsiaalkeskuse päevahoiuteenuse kliendid.

Vallajuhi hinnangul hoitakse lasteasutuste köögipersonali vähendamisega kokku umbes 40 000 eurot aastas ning selle eest saab tuleval aastal tõsta lasteaedade töötajate palkasid ligikaudu 6,6 protsenti. Õpetajate abide töötasu on kavas 2013. aastal tõsta umbes 30 protsenti.

Abivallavanem Marge Raja: „Kehra kooli köök on kaasaegne, toiduvalmistamisel lähtutakse tervislikkuse ja mitmekesisuse põhimõttest, lasteaedadele viidava toidu kvaliteet ei saa langeda. Käisime viis aastat tagasi Kiilis koolitusel, seal toimus juba siis lasteaia toitlustamine kooli söökla baasil. Sõime toitu, mis toodi lasteaeda termostes, täiesti värske oli.“

Ta lisas, kui Kehra koolis täidetakse termostele, toidu valmistamisele ja transportimisele esitatavaid nõudeid, siis toidu kvaliteet ei lange: „Tegu ei ole pikaaegse transpordiga, Lastetare lasteaed asub vaid sadakond meetrit eemal, Lepatriinu veidi kaugemal.“

Eelmine artikkelKuusalu vald otsib Kiiu lasteaiale ehitajat
Järgmine artikkelRaasiku valla Järsi elanikud kohtusid metsloomade haigla rajajatega