Südamenädala üritused Ida-Harjus

1877

Ametlikult on südamenädal 20.-26. aprillini – aprillikuu kolmas nädal.
Eestis tähistatakse südamenädalat alates 1993. aastast, tänavu toimuvad südamenädala üritused 23. korda. Tegevusi toetab Euroopa Liidu  Euroopa  Sotsiaalfondi  programm „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014“. Tänavuse toetuse suurus oli kuni 250 eurot omavalitsuse kohta. Tänu toetusele saab südamenädalaga seotud treeningutest ja matkadest osa võtta tasuta.
Anija vallas tulevad südamenädala treeningud pühapäeval, 26. aprillil Anija Valla Spordikeskuses. Juhataja Indrek Lillsoo ütles, et palus programmi koostada treener   Angelika   Roosil,   kes   kutsus Kehrasse tuntud juhendajaid, et ka kohalikud treenerid saaksid ise kaasa teha. Varem on südamenädala üritusi olnud Kehras mitmel päeval, seekord koondati ühele.
Kuusalu vallas jagati südamenädala raames rahastatavad tegevused aprillikuu kõigile neljale nädalavahetusele. Juba on toimunud süvaveeaeroobika, rannavormi treeningud ning keha koostise mõõtmine ja Nia treening, sel laupäeval tuleb ühiskõnd „Mälumäng looduses“.
Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain kõneles, et trennid planeeriti eri nädalavahetustele nii, kuidas treenerid said tulla ja saalid olid vabad. Osavõtt on olnud arvukas, eriti Nia treeningus, mida Kuusalus tutvustati esmakordselt, rahva soovil Nia trennidega jätkatakse.
Raasiku vallas on südamenädal seotud Zumba treeningpro­grammiga, treening on olnud Raasikul. Pikaveres tuli kohale kaks inimest ja nemad kutsuti 24. aprilliks Arukülasse treeningule rääkis Aruküla Kultuuriseltsi juht Garina Toomingas.
Loksal oli möödunud laupäeval kepikõnnipäev ning teisipäeva õhtul ujumise näidistreening.
Loksa Spordikeskuse juht Rainer Lapp rääkis, et laupäeva hommikul mõõtsid pereõed vererõhku ja võtsid vereproovid ning nõustasid toitumise teemal. Matkal osalenuid oli paarkümmend – keskealisi ja pensionäre.