Aruküla krossisõitjal ARDO KAURITIL on kõrged eesmärgid

1900

ARDO KAURIT on uuel tsiklil valmis konkureerima maailma tippudega.


ARDO KAURIT on Eesti meister jäärajasõidus ja karikavõitja kestvuskrossis.

Aruküla krossisõitja Ardo Kaurit hindab lõppenud hooaega kordaläinuks: „Võrreldes eelmise sügisega olen praegu väga heas seisus.”

Üle-eelmine hooaeg läks suuresti vigastuste nahka. Kuigi ka tänavu oktoobris tuli käia põlveoperatsioonil ning praegu saab Ardo Kaurit taastusravi, on ta tulevikku vaadates optimistlik ning loodab kevadel algavalt hooajalt palju.

Esimest korda Eesti meistriks
Tänavune hooaeg lõppes Ardo Kauriti jaoks uues võistlusklassis, ta sõitis 350m³ tsikliga klassis MX1. Kuna eelmisel hooajal sai Aruküla kihutaja vigastuste tõttu vähe võistelda, osales talvel kõikides võistlussarjades, kus võimalik, ning saavutas häid tulemusi – tuli Eesti karikavõitjaks kestvuskrossis ja jäärajasõidus, sai Eesti meistrivõistlustel talikrossis hõbemedali ning tuli jäärajasõidus Eesti meistriks.

„See on minu jaoks väga tähtis, see oli mu esimene meistritii­tel. Paljud kõvad krossisõitjad hakkavad meistritiitleid koguma juba väga noorest peast, mina jõudsin selleni alles 20aastaselt. Kuid arvan, et ei pea seda häbenema,” räägib ta.

Lõppenud hooaja olulisemate võistlustena nimetab Ardo Kaurit veel Soomes Vantaas toimunud MMi, kus ta osales veel klassis MX3. Konkurents oli tugev ja põhieesmärk pääseda finaali: „Olen väga rahul. Esimesed MM-punktid täiskasvanute klassis olid nagu kirss tordil.”

Ta käis ka MX1 klassi MMil Lätis. Seal oli Ardo Kauriti sõnul koos maailma absoluutne tipp ning tuli tõdeda, et tal endal läheb tippu jõudmiseks veel aega. Naases sealt suurte kogemus­tega ning usub, et järgmisel korral on ise juba paremini valmistunud ning see kajastub ka tulemustes.

Ardo Kaurit osales veel Läti meistrivõistlustel motokrossis ja Läti superkrossisarjas Superkauss. Korra õnnestus pääseda poodiumile ning koos Läti tiimiga, kellega seal võisteldi, pälviti parima meeskonna tiitel.

Saavutuseks loeb ta ka seda, et õnnestus taastada hea tervislik vorm ning loodab, et kevadeks on opereeritud põlv taastunud ja valmis tugevaks hooajaks.

Uus ratas, uued eesmärgid
Järgmisel hooajal vahetab Ardo Kaurit senise KTM mootoriga ratta teise maailmas tuntud mootorrattabrändi Yamaha vastu. Yamaha keskuse omaniku Tõnu Lillega on löödud käed, et teha järgmisel aastal edukat koostööd. Tõnu Lille sõnul vajas Yamaha ka Eestis tippsõitjat ning usub, et Ardo Kauriti kasuks otsustamine oli väga õige otsus.

Yamaha ratas, millega Ardo Kaurit edaspidi sõidab, on võimsama mootoriga kui senine ning see peaks tulema kasuks maailmameistrivõistlustel, kus ta kavatseb järgmisel hooajal sõita vaid MX3 klassis.

„See on päris suur ja üsna kulukas ettevõtmine. Kuid varasemad kogemused sellest pikast võistlussarjast Euroopas on väga positiivsed. Ja usun, et see on edasiviiv jõud – rasked sõidud annavad väärt kogemusi,” jutustab ta.

Kui kõrgele saavutuste latt seada, ei ole ta päris täpselt veel paika pannud, kuid usub – kui kevadine ettevalmistus sujub hästi, on MM-sarja kokkuvõttes koht esikümnes üsna reaalne. Ardo Kaurit on valmis selle nimel tegema kõvasti tööd.

Eestis on tema järgmine eesmärk võita meistritiitel suve­krossis ning osaleda motokrossi rahvuskoondises: „Kuigi konkurents on tihe, teen ma kõik, mida suudan, et olla vähemalt koondise kandidaat. Ei tea, kas mu unistus täitub sel või järgmisel aastal, kuid ükskord täitub see nagunii.”

Kuna põlv ei luba tsikli selga istuda arvatavasti enne jaanuari lõppu, on eesmärk selleks ajaks saada väga tugev füüsiline ettevalmistus ning valmistada ka tehnika hästi ette.

„Esimene MM etapp on Hollandis 9. aprillil, see tähendab, et märtsi keskel pean olema juba väga heas vormis,” arutleb Ardo Kaurit.

MM-etapid toimuvad kaks korda kuus Euroopa erinevates riikides kuni septembrini.


Ardo Kauriti isa ja treener ARE KAURIT: „Kui sõita võidu, on kaks võimalust – kas nautida ja harrastada seda või pürgida edasi, vahepealne variant on mõttetu. Olen ka Ardosse püüdnud süstida seda, et igal sügisel peavad tal olema järgmiseks aastaks uued ideed ning tekitatud uued võimalused, muidu jääd paigale tammuma. Põhiline on, et see asi paneks mehel silmad särama, siis saab ja tuleb edasi liikuda. Loomulikult me ei tea, kuidas läheb, aga vähemalt plaanid peavad olema.”

Eelmine artikkelRaasikul löödi naist
Järgmine artikkelKui korras on meie lasteaedade mänguväljakud?