Spordiklubi Kehra Käsipall on tegutsenud 20 aastat

2284

13.-14. augustil tuleb Kehra Cupi juubeliturniir.

Käesoleval aastal tähistab käsipalliklubi HC Kehra 20. sünnipäeva. Selle auks tuleb iga-aastane käsipalliturniir Kehra Cup suurejoonelisem kui varem. Osalema on kutsutud klubid Soomest, Lätist ja Leedust, eelkõige on juubeliturniiril tähelepanu pööratud enda mängijatele ja klubiga seotud inimestele. Platsile tulevad HC Kehra legendaarsete käsipallurite tiimid – klubi esindusmeeskonna praegused ning endised mängijad, rääkis Anija valla spordikeskuse juhataja ja käsipalliklubi treener Indrek Lillsoo.

Klubi manageri Rene Kaalo sõnul on seekordne ettevõtmine mõeldud kõikide nende tunnustamiseks, kes on 20 aasta jooksul andnud panuse käsipalliklubi arengusse: „Tahame tänada mängijaid, treenereid ja toetajaid.“

Pärast käsipalliturniiri on 14. augustil tasuta koolitus Eesti käsipalliklubide treeneritele. Selle viib läbi professionaalne käsipallikoolitaja Igor Shestakov Norrast, kelle kutsus Eestisse käsipalliklubi.

Juubeliaasta puhul on kavas ka pidulik bankett. Juubeliturniiri korraldamiseks saab käsipalliklubi Leader-programmist 4315 eurot toetust.

Pidustuste raames oli eelmisel nädalal käsipallilaager lastele ja noortele. Viies vanuserühmas osales kokku 100 noort, suurem osa neist olid Kehrast ja Arukülast. Nelja noorema vanuserühmaga, kus kokku oli 80 last, toimusid treeningud päeval. Neid treenisid Indrek Lillsoo, Eduar Makejev, Olev Eensalu ja külalistena välisklubides mänginud Risto Lepp ning  Norbert Hurt Tartust. Kõige vanema rühmaga olid treeningud õhtuti klubi peatreeneri Jüri Lepa käe all.
Käidi ujumas, vaadati käsipallivideosid, oli joonistusvõistlus ja viktoriin. Spordivigastustest rääkis Artjom Timtšuk, kes õpib Tartu Ülikoolis füsioteraapiat. 

Laagris oli tagatud toitlustamine ja Arukülast tulijatele transport. Leader-programmist saadi laagri jaoks 3163 eurot, millest peaaegu poole eest soetati treeningvahendeid. Anija vald toetas sellega, et spordikeskust sai laagri jaoks kasutada tasuta. Treenerite tasu tuli noorte osalusmaksust, mis oli 10 eurot.

Indrek Lillsoo: „Noortele ja lastele tuleb pidevalt pakkuda tegevust. Nii suure osavõtjate arvuga laager toimus esmakordselt, varasematel aastatel oleme teinud suvel treeningkogunemisi. Igal aastal püüame noortega osaleda ka mõnel rahvusvahelisel turniiril. Juunis käisime osadega nendest Rootsis Eken Cupil.“

Eken Cup on iga-aastane rahvusvaheline turniir 600-700 võistkonnaga. HC Kehra osales tänavu viie noortevõistkonnaga. HC Kehra noorimad, 8-9aastased käsipallurid, võitsid B-finaali.

Septembri keskel tuleb Kehras noorte käsipalliturniir ehk oma Kehra Cup, mida toetab samuti Leader-programm. Peale mängude on siis plaanis korraldada korvpalli­šõu, mida juhib Eestis elav USAst pärit korvpallur Chris Moore. Noorteturniirile kutsutakse meelelahutust pakkuma tuntud muusik, kellega praegu käivad läbirääkimised.

Eelmine artikkelPerila külas piiratakse juurdepääs varisemisohtlikele mõisahoonetele
Järgmine artikkelCO2 projektiga remonditakse Kuusalu, Raasiku, Anija valla ja Loksa linna 9 objekti