Sari on valmis sügiseks, eetrisselaskmiseks käivad läbirääkimised TV3 ja ETVga.
Kaks osa peaaegu filmitud, on võttegrupp 26. juuli õhtuks jõudnud polügooni külje alla Suru küla kanti Leppoja puhkekeskusesse. Võetakse üles teist osa, kokku tuleb kuus episoodi, kus külastatakse paiku MTÜ Arenduskoda Leader-piirkonna kuuest omavalitsusest: Kuusalu, Vihula, Kadrina, Tapa ja Ambla vallast ning Loksa linnast.
Vihma kallab, kuid see võtteid ei sega – kaamera pannakse käima ning Kolga-Aabla kodurestorani MerMer peremees Jaan Kiho ja saate peategelane, ameerika buldog Hummer kohtuvad vihmas Leppoja peremehe Vallo Valdmanniga. Lamba-otsinguil Jaan ja Hummer satuvad Leppojale juhuslikult ning peaksid tegelikult koju minema, kuid Jaan näeb suitsusaunast vette jooksvaid paljaid noori naisi ja otsustab puhkekeskusesse öömajale jääda.
„Sari algab ja lõppeb MerMeri kodurestoranis Kolga-Aablas ning kujutab kuut päeva toiduotsinguid. Jaani naine Merrit saadab ta restorani jaoks toitu tooma. Esimeses osas tuleb mehel leida kala. Ta ei saa seda ning satub uutesse ja imelikesse situatsioonidesse, kust tuleb aina edasi liikuda, sest naine annab uusi ülesandeid. Iga osa lõpus on ka toidutegemine,“ jutustab peaprodutsent Artur Talvik.
Koer Hummer hakkab sarjas inimeste tegutsemist kommenteerima, tema osa loetakse peale.
„Tahame hoida kerget absurdset joont. Pole vaja järjekordset triviaalset ja igavat „Nüüd oleme sattunud Leppojale…“ sarja,“ räägib Artur Talvik.
Ta lisab: „Asja eesmärk on tutvustada meie Leader-piirkonna turismitalusid, väikeettevõtteid ja lihtsalt kauneid kohti. Igas osas on umbes 10 kohta, kokku 60. Kuusalu vallast näeb ekraanil Viinistut, Mohnit, Hara sadamat, Iisaka lambatalu, kanuusõitu Nõmmeveskil, Kivimäe Petsi muuseumi ja mitmeid teisi paiku.“
Iga osa lõpus on ka toidu tegemine ning retsept. Üks osa kestab 45-50 minutit. Augustis näidatakse TV3-le ja ETV-le esimest episoodi.
„Sari on sügiseks valmis ning loodan, et ka eetris. Tõenäoliselt anname välja ka DVD,“ lausub Talvik.
Andekas näitleja Hummer
MerMeri kodurestorani perenaine Merrit Kiho, kes on stsenaariumi loonud koos Artur Talvikuga, kiidab pearollis Hummerit, kes pole ühegi tembuga hakkama saanud.
„Poleks uskunud, et ta on nii andekas näitleja. Eelmisel nädalal oli pool päeva paatides, pluss käis kanuumatkal. Eile jooksis koos oinaga ringi,“ jutustas ta.
Ka Leppojal jääb koer müristamise peale üsna rahulikuks, kuigi pidavat muidu äikest kartma.
Abikelner Hummer on oma blogis filmivõtetest kirjutanud: „…juba esimesel päeval meelitati mind paati ja nüüdseks võin uhkusega nimetada ennast Koer-Meremeheks, kuna kolme kiire päeva jooksul jõudsin purjetada (mootorpaaditada ikka, sõnas peremees irooniaga vahele) Tapurlast Loksale, Kolga-Aablast Malusile, Viinistust Mohnile. Kahelt viimaselt saarelt loomulikult alguspunkti tagasi ka.“
Merrit Kiho, kes vahendab abikelner Hummeri sõnu internetti, lausub, et stsenaariume ta varem kirjutanud pole: „See on erinev, sest blogi ja raamatut teed üksi, stsenaarium on tiimitöö. Ühtegi külalist me restoran vastu võtmata pole jätnud. Stsenaariumit mõtlen vabadel päevadel või sõites ühest kohast teise.“
Tootmisjuht Triinu Palmiste, kelle jaoks on võtetel töötada esimene kord, lepib kokku kohtumised ja võttepäevad. Sarja filmitakse alates 18. juulist igal nädalal kolmel päeval, üks osa korraga.
„Väga huvitav on. Palju on lausa uskumatuid kohti, mida enne ei teadnud,“ räägib Triinu Palmiste.
Artur Talviku sõnul on võttemeeskond kokku pandud inimestest, kellega on varem koostööd teinud. Režissöör on Asko Kase, kes oli ka filmi „Detsembrikuumus“ režissöör, helimees on Indrek Ibrus, monteerivad Mirjam Jegorov ja Artur Talvik juunior, filmib 16aastane Jako Krull.
„Leidsime noore geniaalse poisi, kes teab kaameratest ja operaatoritööst rohkem kui enamik Eesti profioperaatoreid,“ räägib Artur Talvik.
Projekt „Hummeri jälgedes“ sai MTÜ Arenduskoda kaudu toetust 38 000 eurot (594 570 krooni) Leader-raha. Taotleja oli MTÜ Sääsküla Huviklubi Ambla vallast eesotsas Arlet Palmistega.