Toetus Anija mõisa müüri jaoks

1425

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eraldab Anija mõisapargi teise etapi töödeks 130 271 eurot.

SA Anija Mõisa Haldus projekt mõisa pargi piirdemüüri ja puistu rekonstrueerimiseks sai KIKilt 130 270,11 eurot (2 038 283 krooni) toetust. See moodustab 85 protsenti projekti kogumaksumusest, 153 260,13 eurost (2 397 998 kroonist). Lisandub Anija valla 15protsendiline omaosalus.

Ajalooline mõisapark on plaanis korrastada kolmes etapis. SA Anija Mõisa Haldus juhataja Tiit Laur ütles, et alustas asjaajamist juba 2009. aastal, kuid sel ajal ei olnud parkide projektid toetusesaajatena eelistatud. Esimeses etapis koostati restaureerimise projekt. Seda tegid dendroloog Olev Abner ning arhitektid Nele Rohtla ja Joel Rang OÜst Mõisaprojekt.

Tänavu juulis sai toetust teise etapi tööde projekt. Teine etapp sisaldab mõisamüüri ümbruse puhastamist puudest ja võsast ning müüri korrastamist.
Väljalangenud müüri osad kaetakse paeplaatidega. Anija vallavanem Tiit Tammaru ütles maikuus, et Kehra rehehoone lammutusest jäävad kivid lähevad samuti mõisamüüri jaoks. Taastatakse ka väravad.

Tiit Lauri sõnul on praeguseks esitatud KIKile hankedokumendid, millele tehakse eelkontroll ning pärast seda kuulutatakse välja hange, et leida restaureerija.

Projekti kolmas etapp tuleb edaspidi ja puudutab pargi sisu arendust.

Eelmine artikkelPerila külas piiratakse juurdepääs varisemisohtlikele mõisahoonetele
Järgmine artikkelCO2 projektiga remonditakse Kuusalu, Raasiku, Anija valla ja Loksa linna 9 objekti