Aruküla kooli heategevuslaadalt 552,68 eurot Tallinna lastekodu Nõmme keskusele

860

Peale raha viiakse Tallinna lastekodu Nõmme keskusele veel Rootsi kruiisi piletid ning loosist võitmata jäänud asjad.

Aruküla põhikool korraldas sõbrapäeval heategevusliku loosi ja laada, mille tulu läheb Tallinna lastekodu Nõmme keskusele. Pilet maksis üks euro, iga loos võitis.
Loositi välja riideid, kontoritarbeid ja peaauhind oli reis Rootsi neljale. Õpilased müüsid laadal omaküpsetatud saiakesi ja kooke, tulu annetati samuti lastekodule. Kokku koguti rekordiliselt 552,68 eurot.

Loterii oli õpilaste ning õpetajate seas populaarne. Laada läbiviija, Aruküla kooli huvijuhi Mari Mölsi sõnul osteti loose ka pärast seda, kui peaauhind oli välja loositud. Peaauhinna võitis üks õpetajatest, kes annetas sellegi lastekodule.

Aruküla kooli ja Tallinna lastekodu koostöö kestab teist aastat. Traditsioon algas aasta tagasi, kui õpetaja Leena Mölsi algatatud sõbrapäeva kampaaniaga koguti lastekodule 426.07 eurot. Selle raha eest käisid lastekodu lapsed koos Aruküla kooli õpilastega Vembu-Tembumaal. Lisaks oli Nõmme keskuse perede ja turvakodude laste jõulupühade ning vana aasta õhtu laud rikkalikum kui tavaliselt.

Tallinna lastekodu Nõmme keskuse juhataja Jaanika Paenurm ütles, et on meeldivalt üllatunud ja tänab Aruküla kooli lapsi, õpetajaid ja lapsevanemad. Kuidas  ja millele raha kulutatakse, veel ei tea: „Seda arutame koos kasvatajate ja lastega. Väga võimalik, et suvel toimub sarnane väljasõit nagu eelmisel aastal Vembu-Tembumaale.

Leena Möls: „Kuna juhataja on tuttav ja elab ise Arukülas, siis teame, et see raha läheb õigeks otstarbeks“

Eelmine artikkelEemaldati sõiduteele vajunud puu
Järgmine artikkelVAINO NAPILE ja URMAS LAANEMILE anti üle aukodaniku tiitlid