Sotsiaaltöö ja erinevad huvid

895

Sõnumitooja ei oleks hakanud sihtasutuse Kuusalu Almakeskus teemat põhjalikumalt kajastama, kui see ei puudutaks vallale kuuluvat hoonet, mida plaanitakse korda teha. Eriline on ka asjaolu, et leidus inimene, kes on valmis maja renoveerimisraha saamiseks kirjutama projekte ning tema töötasu ei maksa hoone omanik, Kuusalu vald, ega ka sihtasutus, vaid konsistoorium. Niisuguse võimaluse peaks võtma avasüli vastu, ent vastupidi, sellest on saanud tüliallikas. 

Kui küsisime juhataja tagasivalimise kohta uudise tegemiseks asjaosalistelt, et miks nii juhtus, hakkas ilmnema, et põhjusi on mitmeid ja vaidlus palju laiem – tekkinud on kaks huvigruppi, mõlemad kinnitavad, et Kuusalu tee 8 maja kordategemine on neile oluline, kuid arusaamad on erinevad Almakeskuse rolli ning ülesannete ehk pakutavate sotsiaalteenuste üle. On ka avaldatud arvamust, et Almakeskus võiks tegevuse hoopis lõpetada.

Et see on palju ulatuslikum teemavaldkond, kui ühe maja kordategemise ja sihtasutuse juhtimise küsimus, plaanime järgmisesse lehte teha jätkuloo sotsiaalteenuste osutamisest Kuusalu vallas ja uurida, kuidas on mujal omavalitsustes.    

Eelmine artikkelLaps oli puuharude vahel kinni
Järgmine artikkelKuusalu Tööstusparki on ruumid saanud mitu uut firmat