Raasiku ja Aruküla veeolud stabiilsemad

804

Aruküla mitmetes piirkondades on liigvesi alanenud, vallavalitsus otsustas lahenduste leidmiseks tellida ekspertiisi.

Eelmise Sõnumitooja esiküljelugu tõi Raasiku  valla  keskkonnaspetsialist Alari Kruusvallile Raasiku aleviku Turu tänava elanike pahameele, sest ajalehes oli kirjas, et ametnik käis vaatamas ja tuvastas, et sealkandis ei ole tänavu kevadel liigveeprobleemi.

„Vett pole tõesti nii palju, kui oli aasta tagasi lumesulaga, teed lausa uppunud ei ole, aga probleem ei ole kadunud,“ täpsustas Alari Kruusvall, näiteks on tunginud vesi seal keldritesse.

Käesoleva nädala alguse olukorda Arukülas kirjeldas ta nii: „Harju ja Suvila tänaval on veetase langenud, mõnel pool aga mitte, ka näiteks vallamaja keldris on vesi hoopis tõusnud. Vallavalitsus plaanib õige pea tellida liigvee probleemi lahendamiseks eksperthinnangu, mis oleks vee ärajuhtimise projekti lähtetingimus. Selleks võetakse praegu hinnapakkumisi.“

13. aprilli lehes oli eksitavalt märgitud, et kõik neli pumpa on tellitud Rae tuletõrjeseltsilt. Tegelikult pumpas vaid tuletõrjeseltsi üks auto Suvila ja Kevade tänava ristmikul vett paarisaja meetri kaugusele põllule, kust see sai maasse imbuda. See masin on nüüdseks ära viidud.

„Põhja ja Nurme tänava piirkonnas on Raasiku tuletõrje­ühingu pump. Ülejäänud kaks pumpa Põhja tänaval ja Põhja põigus rentisid eraomanikud, vald kompenseerib nende kulutusi. Lauluväljakul polnud mõtet pumbata, selles lohus pole looduslike põhjuste tõttu veel kuhugi imbuda – seal on karstiala ja praegu on põhjavee tase kõrgel,“ ütles Alari Kruusvall.

Eelmine artikkelLaps oli puuharude vahel kinni
Järgmine artikkelKuusalu Tööstusparki on ruumid saanud mitu uut firmat