Lahendus Kehra parkimisprobleemile

374

Kehra kortermajade juures on aastaid nappinud parkimiskohti. Sõnumitoojas kirjutasime probleemist viimati kolm aastat tagasi, kui sotsiaalmeedias kurdeti, et 48 korteriga maja juures on vähem kui üks parkimiskoht kahe korteri kohta. Kortermajade esised teed olevat autosid niivõrd täis, et õnnetuse korral ei pääse päästemasin ligi.

Arvati, et probleemi peaks lahendama vallavalitsus, kuid puuduvate parklakohtade rajamine on korteriühistute mure. Osa ühistuid on seda ka teinud, kuid rohkem on maju, mille juures on parkimisruumi endiselt vähe. Kui autosid kusagile mujale panna ei ole, hakatakse neid jätma sinna, kuhu ei võiks – haljasaladele või isegi tuletõrjehüdrantide ette. Kuigi rikkumiste eest on tehtud ettekirjutusi ja ähvardatud trahviga, ei ole sellest abi, kui kusagile parkida ei ole.

Ühistute ärgitamiseks otsustas Anija vallavolikogu hakata parklate rajamist vallaeelarvest toetama. Ühistutel tasub kiirustada, sest järgmise ja ülejärgmisel aasta eelarvest taotlenuile antakse toetust 20 protsenti parkla projekteerimise ja ehitamise maksumusest, hiljem on toetus sellest 10 protsenti.

Eelmine artikkelÜhist­rans­por­di­kes­ku­se te­gev­di­rek­to­riks va­li­ti AND­RUS NI­LISK
Järgmine artikkelLee­si pood avab lau­päe­val ost­ja­te­le uk­se