Sõsara looduskosmeetikat pakendatakse Kuusalu külas

1743
OÜ Puhas Eesti Loodus juht TRIIN MÄGI on õppinud Tartu Ülikoolis keemiat ning Taanis rahvusvahelist müügi ja turunduse juhtimist. Foto on tehtud tänavu kevadel Tallinnas „Ilusõnumi” messil.

Puhas Eesti Loodus OÜ esitati Harjumaa aasta väikeettevõtte nominendiks.

Küllap on mõnigi märganud looduskosmeetika poodides või apteekides kaubamärgi Sõsar tooteid, mille pakendeid kaunistab sõlele sarnanev lillemotiiv. Vähesed aga teavad, et need tooted pannakse pakendisse Kuusalu külas, kus asub ettevõtte Puhas Eesti Loodus OÜ kontor.
Ettevõtte juht Triin Mägi rääkis, et senisest kolmest tegutsemisaastast esimese aasta käis firma tootmistegevus tema kodukandis Keilas. Kui tekkis vajadus laieneda, leidis sobiva koha Kuusalus, mis on Tallinnale suhteliselt lähedal ja poolel teel Võsule-Käsmu, kus elavad ta vanavanemad ja teised sugulased. Kuusalu külas on ka eraldi ruumid pakendamiseks, luba on saadud terviseametist.
Triin Mägi on looduskosmeetika tootmise idee autor. Ettevõtte asutas ta koos õe Kerttu Lohu ja lapsepõlvesõbranna Piret Laasikuga.
Kaubamärgi nimi Sõsar, sündis sellest, et ka Piret on neile otsekui õde ning naised suhtuvad Eesti loodusesse samuti nagu õesse – austavad ja hoiavad, jutustas Triin Mägi.
„Elasin Hiinas Shangais, kus oli õhk väga saastunud, taevas ei paistnud läbi. Tundsin puudust Eesti puhtast loodusest ja toidust. Kui Eestisse tagasi tulin, hakkasin otsima kohalikust toorainest valmistatud looduslikku kosmeetikat, kuid ei leidnud. Küsisin Piretilt, kes on tegelenud loodusteraapiaga, tema ütles, et sellist tootjat Eestis ei ole, kohalikud kaubamärgid valmistavad oma tooteid siiski peamiselt välismaisest toorainest. Sellest tuli mõte, et võiks hakata tootma. Tegime esmalt endale, et ise kasutada,“ rääkis ta.

Koostöö teiste väiketootjatega
Puhta Eesti Looduse tooted on omanike looming, kuid retseptide alusel segude valmistamine tellitakse teistelt väiketootjatelt-talupidajatelt, kes tegelevad mahetooraine kasvatamise ja mahetoodete valmistamisega.
Sõsara naiste tegevusest olulise osa võtab tootearendus. Triin Mägi sõnul otsitakse praegu võimalust, kuidas valmistada puhtast põhjamaisest looduslikust materjalist kreeme ja muid tooteid, milles ei oleks kasutatud kemikaale ega mittelooduslikke säilitusaineid. Selleks tehakse koostööd Tallinna Ülikooliga.
Triin Mägi: „Põhjamaisest toorainest on raske leida aineid, mis tagaksid toote säilimise. Paljud Eestis valmistatud kosmeetikatooted on küll looduslikud, kuid näiteks sheavõi või kookosrasva baasil, mis on kohale toodud maailma teisest otsast, kvaliteeti ei saa kuidagi kontrollida. Meie toodang on täielikult kohalikust materjalist, suudame täpselt öelda, mis kandist või talust on komponendid saadud, mitte midagi ei saadeta meile Hiinast ega mujalt kaugelt. Laboratoorsed uuringud on kallid ja kuna tahame firmat arendada, siis suuname teenitud summad valdavalt arengusse.“
Lisaks loodustoodete poodidele ja osadele apteekidele saab Sõsara seepe, huulevõideid, näovett ja kosmeetilisi maske osta firma kodulehe e-poest. Kaupa müüakse ka Soomes ja Hongkongis. Äsja saabus Triin Mägi Natural Products Scandinavia messilt Malmöst Rootsist, see on Põhjamaade üks suurimaid loodustoodete messe.
Triin Mägi: „Skandinaavias ja ka mujal Euroopas tuntakse loodustoodete vastu suurt huvi. Meie toodete suurimad fännid on soomlased, kes hindavad kõrgelt kohalikku puhast toorainet. Kuusalu vallas Sõsara toodetele eraldi letti seni üheski poes ei ole, aga lihtne on osta e-poest.“

Eelmine artikkelAnija vallas algas korraldatud jäätmevedu
Järgmine artikkelKuusalurahva Teater jagas oma juubelil Endleid