Soome pere Kolgast: me ei ole koertevabrik

1433

Loomi Kolga lähedal talus pidanud mees ja naine kinnitavad, et nad ei müünud koeri Soome.

Sõnumitooja toimetusega võttis ühendust soomlanna, kellelt veterinaar- ja toiduameti spetsialistid võtsid ära 22 koera ja 6 kassi ning andsid need üle Kuusalu vallale. Üle-möödunud kolmapäeval andis vallavalitsus loomad omakorda MTÜle Nurru Ometi, kelle abiga leiti samal päeval neile uued päriskodud või ajutised hoiukodud.
Soomlanna, kelle nimi on toimetusel teada, kuid ta ei soovinud seda lehes avaldada, kinnitas, et ta oli koerte-kasside üleandmisega ise nõus. Kuid ta ei nõustu väitega, nagu oleksid loomad olnud väärkoheldud.
Ta kirjeldas, kuidas tõi endale kaks emast kääbuskoera kutsikat. Kuna renditallu sattus isane koer, said mõlemad hulga kutsikaid. Kutsikad tõi ilmale ka talukoha valvuriks võetud saksa lambakoer. Kasse oli esmalt kolm, lisandusid pojad.
„Söötsime ning jootsime koeri ja kasse pidevalt, nad said ka ussirohtu. Me ei vaktsineerinud neid ja olid kiibistamata. Soovin ajalehe kaudu ümber lükata valeväited. Meie tegevust ei ole õige nimetada koeravabrikuks. Keegi Kolgast rääkis, et müüsime koeri Soome, see on vale jutt. Üle Eesti tulid inimesed me õuele, olid vara hommikust kuni hilisõhtuni, tekitasid otsekui loomaturu. Olin šokis,“ rääkis naine.
Tallu jäid vutid, kanad ja küülikud. Naine ütles, et söödab ja joodab neid, nagu peab.

Eelmine artikkelMehhiklane LENO MORFIN Arukülas: „Kui tuleb idee, täidan selle.”
Järgmine artikkelValgejõe, Vanaküla ja Parksi – 725 aastat esmanimetamisest