Soodla sild on remondis

1416

Sõiduautod ja bussid saavad üle ajutise silla, veoautod peavad sõitma ringi.

Piibe maantee 10. kilomeetril asuv Soodla kivisild on remondi tõttu ülesõiduks suletud alates 23. märtsist. Liikluseks on selle kõrval avatud ajutine sild.

Maanteeameti Põhja regiooni direktori asetäitja Peeter Paju ütles Sõnumitoojale, et silla kaarte sisse ehitatakse raamsild, mis hakkab tegelikult koormusi kandma, kuigi ka kaared jäävad alles.

„Nii et väliselt ei muutu midagi – Soodlasse jääb samasugune graniidist võlvsild nagu siiani, ümberehitusi tehakse vaid seestpoolt. Uute konstruktsioonide abil saame sillale üsna normaalse kandevõime ning teeme ka pealisehituse veidi laiemaks – praegu oli sillal tee kitsenemise koht, edaspidi tuleb sild täislaiuses, teest isegi meetri võrra laiem, kõnniteeplokid kaovad ära,“ rääkis ta.

Praegu on Soodla sild 7 meetrit lai, tehakse 10 meetri laiuseks. Kummalgi pool korrastatakse ka umbes 100 meetrit sillale pealesõitu.

Remondi ajaks on paigaldatud ajutine metallkanduriga sild. Peeter Paju selgitas, et see on spetsiaalselt sildade remondiks mõeldud asendus, et ei oleks vaja kasutusele võtta väga pikki ümbersõiduteid.

Ajutisest sillast saavad üle nii sõiduautod kui bussid, kuid veoautod peavad sõitma mujalt. Ümbersõidud on võimalikud Kiiu-Soodla ja Kehra-Lilli kaudu.

„Probleem ei ole niivõrd kandevõimes. Veoautod tekitaksid ummikuid, kuna nende ülesõit võtab rohkem aega. Sel juhul oleks ka silla kandevõime täpselt viimase piiri peal, nii et korraga tohiks sillal olla ainult üks auto,“ sõnas Peeter Paju.

Soodla silda remondib TREV-2 Ehituse OÜ, raha tuleb riigieelarvest, selleks kulub 574 000 eurot. Tööd peaksid kestma oktoobrikuu lõpuni, kuid Peeter Paju avaldas lootust, et ehitaja võib jõuda ka kiiremini.

Eelmine artikkelKorteris toimus vargus
Järgmine artikkelLoksa päästekomando sai 20aastaseks