Raasiku staadion saab suveks kunstmurukatte

676

Vallavalitsus on sõlminud OÜga Unigrass lepingu, mille kohaselt hakatakse Raasiku staadionile kunstmurukatet paigaldama 20. aprillil.

Enne muru paigaldamist lõpetatakse staadioni killustikualuse ehitus, seejärel rullitakse kunstmurusiilud lahti ja mõõdetakse, ühenduskohtadele paigaldatakse aluslindid ning murusiilud liimitakse kokku. Peale selle paigaldatakse väljakujooned, täiteliiv ja täitekumm.

Vastavalt lepingule on tööde lõpptähtaeg 15. juuni, kuid see võib edasi nihkuda, kui ilmastik ei luba 20. aprillil kunstmurukatte paigaldamiseks vajalike töödega alustada.

Raasiku vallavalitsus sai staadioni rekonstrueerimise teise etapi töödeks Leader-programmist eelmisel aastal 95 867 eurot, projekti kogumaksumus on 184 325,16 eurot.

PRIA on otsustanud 60 000 euroga toetada FC Joker taotlust Raasiku staadionile valgustuse paigaldamiseks. Omaosalus on 8025,82 eurot. Need tööd on kavas teha siis, kui kunstmuruväljak valmis.

Vallavanem Aare Ets ütles – kuna PRIA annab raha tagantjärele ehk siis, kui tööd juba valmis, võtab vallavalitsus staadioni rekonstrueerimisel arvelduskrediiti: „MTÜga on keerulisem lugu, üks võimalus on neil kasutada Maaelu Edendamise Siht­asutuse abi.“

Varasematel aastatel räägiti Raasiku staadionist kui kooli omast. Aare Etsi sõnul pärast valikut kunstmurukatte kasuks on selge, et tegemist on siiski jalgpallistaadioniga. Kooli jaoks vajalikud kaugushüppekast ja heitesektorid ei ole enam staadionil, vaid harjutusväljakutel.

„Edaspidi tuleb otsustada, kelle hallata staadion jääb,“ ütles vallavanem.

Mitmeaastane projekt
Raasiku staadioni rekonstrueerimine algas 2009. aastal, mil otsustati tellida projekt. Selle tegi PB Sille OÜ ning projekt läks maksma 36 000 krooni.
Staadionile kavandati kunstmurukattega jalgpalliväljak suurusega 100×60 meetrit, selle ümber jooksurajad. Veel nähti projektis ette kohad kaugushüppekastidele ning heitesektorid kuulitõuke, odaviske ja kettaheite jaoks, korvpalli- ja võrkpalliväljakud ning jalgpalli harjutusväljakud.

2010. aastal sai Raasiku vallavalitsus staadioni rekonstrueerimise esimeseks etapiks Leader-programmist 728 713 krooni, projekti kogumaksumus oli 1 093 169 krooni. Oktoobris sõlmis vallavalitsus ehitustöödeks lepingu OÜga Relani Projekt. Staadionile paigaldati drenaaž, ehitati kastmisveetrass ja maa-alused elektrikaablid, kaks 330meetrist graniitsõelmetekattega jooksurada, 360 ruutmeetri suurune liivakattega võrkpalliväljak, kaugushüppekast ja kuulitõukealad.

FC Joker sai eelmisel aastal kohaliku omaalgatuse programmist 1495 eurot staadionile turvaliste jalgpalliväravate muretsemiseks.

Eelmine artikkelKorteris toimus vargus
Järgmine artikkelLoksa päästekomando sai 20aastaseks