Kuusalu valla merepeol valiti Rannapiiga ja Rannalõvi

3324
Merepeo Rannalõvi MARKUS SISAS ja Rannapiiga ELSBETH LINK.

Kuusalu valla 5. merepeo Valklas korraldas SÖREN JÕÕRASE ettevõte Rutiinipeletaja.

11. juulil Valkla rannas jahedat tuult trotsinud merepeolised kommenteerisid, et nii sportlikku merepidu pole varem olnud. Oli neid, kellele see meeldis, teised oleks eelistanud vaheldusrikkamat kava. Tõdeti, et palju meeleolu kadus pilvise ja jaheda ilma tõttu.
Merepeo korraldas Kuusalust pärit Sören Jõõrase ja tema kursusekaaslaste Tanel Tiiveli ja Kaspar Sillamaa ettevõte Rutiinipeletaja. Varem on pidu korraldanud Eesti Laevajuhtide Liit.
Sören Jõõras sõnas, et jäi üritusega rahule, kuigi rahvast oleks võinud olla palju rohkem: „Rannalt käis läbi kuni kuussada külalist. Lootsime suuremat rahvahulka, kuid korraldus sujus hästi.”
Esimest korda Kuusalu merepidude ajaloos valiti Rannapiiga ning Rannalõvi. Osalejaid oli paarkümmend, Rannapiigaks sai Elsbeth Link Valklast ning Rannalõviks pärjati Markus Sisas. Parima tüdruku ja poisi väljaselgitamiseks tuli teha discgolfi täpsusviset, keerutada hularõngast, siduda meremehesõlme ja lüüa jalgpalli.
Korraldaja jutustas, et Rannapiiga ja -lõvi valimist polnud esialgu välja reklaamitud, sest polnud teada, kas osalejaid üldse leidub: „Kuulutasime valimise välja päeva jooksul ning tuli ainult paar soovijat. Eestlaslikult kardeti, et äkki peab publiku ees lolli mängima. Viimase 20 minuti jooksul tuli registreerujaid rohkem.”
Elsbeth Link ütles, et kodurannas toimunud pidu meeldis  väga: „Tegevused olid vahvad, Rannapiiga ülesanded väga õiged. Korraldajad olid tublid, loodan, et nad jätkavad samas vaimus.”
Peol meeldisid talle Aira Valkoneni tehtud kali ja Tõnis Peensalu valmistatud maasikatarretis.
Teist aastat peetud triatlonil oli osalejaid korraldaja sõnul tunduvalt rohkem kui varem. Rannajalkaturniiril oli võistkondi 3 –  võitis FC Kiiu. Sören Jõõras märkis, et kahjuks ei saanud osaleda Kuusalu jalgpalliklubi Rada, kes mängis samal päeval sõpruskohtumisel.
Suureima ettevõtmisena olid korraldajad planeerinud vesiaeroobika, mis basseini asemel oleks toimunud meres. Kuna vesi oli liiga külm, otsustati teha aeroobikat rannaliivale püstitatud laval.
Päeva jooksul olid avatud söögi-joogitelgid, müüdi ka kunsti ja ehteid. Võis saada massaaži, tutvuda päästekomando ning Kaitseliidu tegemistega, lastele oli batuut.
Palju elevust pakkusid alad, kus sai proovile panna oma oskusi. Võisteldi kastide ladumises, saalihokis, jalkabowlingus, discgolfis, täpsusviskes. Kõige keerukamaks osutus väljakutse rippuda keerleva toru küljes. Reklaamiti, et kes suudab hoida 110 sekundit, võidab 100 eurot. Sören Jõõras tõdes, et keegi sellega hakkama ei saanud, parim aeg oli 59 sekundit.
Sören Jõõras sõnas, et alad võisid  mõnele jätta mulje, et päev on erakordselt sportlik, kuid nõudsid hoopis osavust ja täpsust: „Midagi füüsilist teha ei tulnud ning jooksma ei pidanud. Osalesid nii lapsed kui õllekõhuga mehed.”
Traditsiooniliselt toimus merepeol vabatahtlike merepäästjate demonstratiivõppus. Kaldalt juhtis seda Juminda vabatahtlik merepäästja Artur Talvik – läbi mängiti situatsioon 3 alusega, purjuspäi merele läinud paadijuht oli hooletult sõites oma meeskonna merre kukutanud ning neid tuli päästa.
Pärast demonstratsiooni rääkis Artur Talvik, et on selleaastase merepeoga rahul, kuid oleks oodanud, et merepeol näeb rohkem meresõidukeid: „Kõik paadiomanikud oleks võinud välja ajada ning pakkuda sarnast vaatemängu nagu on Tallinna merepäevadel.”
Meretegevustest oli Sören Jõõrase sõnul väga populaarne vee peal olnud batuut. Ronida sai ka veepallide sisse.
Korraldajad otsustasid ära jätta  isetehtud aluste regati. Sören Jõõras rääkis, et regatt on ammendunud, osalevaid võistkondi vähe ja kogu aeg samad: „Kui seda edaspidi taas teha, võiks lasta paadi meisterdada kohapeal.”
Laval esinesid kõhutantsijad, flamenkorühm Rosa Verde, solist Kimberly, tantsugrupp JJ-Street. Kell 21 tuli lavale Boogie Company, järgnes  rannadisko.
Merepeol olid abis 18 vabatahtlikku, peamiselt kohalikud.
Eelmiste merepidude üks korraldajatest Janno Laende ütles, et nautis pidu: „Korraldajad olid  tublid. Kahjuks meie kliimas ei saa alati merel ja vees kõike teha – laupäevane veetemperatuur seda ka tõestas.”
Sören Jõõras märkis, et on valmis ka tuleval aastal merepidu tegema: „Kuna peo korraldaja valitakse konkursiga, ei saa midagi  lubada, kuid esitame taotluse.”