Raasiku vallavolikogu täiendas 2015. aastal vastu võetud lapsehoiuteenuse toetamise korda selliselt, et vanemad, kelle lastele valla lasteaedades kohti ei jagu ja peavad käima lastehoius, hakkavad lastehoiu osalustasu maksma sama palju, kui maksaksid valla munitsipaallasteaedades – 10 protsenti vabariigi valitsuse kehtestatud alampalgast ehk sel aastal 54 eurot. Tingimus on, et lapse mõlemad vanemad või üksikvanem on eelneva kalendriaasta 31. detsembri seisuga rahvastikuregistris Raasiku valla kodanikud.
Vallavalitsuse hariduse, kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Juta Asuja selgitas, et seni maksid vanemad, kelle lapsed käivad lapsehoius, poole rohkem – 108 eurot: „Pidasime õigeks võrdsustada see kohatasu valla lasteaedade tasuga, sest lapse hoidu panemine pole vanema vaba valik, vaid sundkäik, kuna vald ei suuda lasteaiakohta tagada. See puudutab ainult sõimeealisi lapsi, aiarühmadesse koha saamisega probleemi ei ole.“
Juta Asuja lisas, et kuigi Pikavere mõisakooli lasteaias on vabu kohti ka sõimeealistele lastele, pole selle asukoht kõikidele peredele logistiliselt sobiv, kui perel pole autot või käiakse Raasikult või Arukülast näiteks Tallinnasse tööle.
Volikogu muutis ka koolieelsetes munitsipaalasutustes vanemate kaetava osa määra ja selle tasumise korda. Kui ühest perest käib lasteaias kolm last, pidid nad seni kohatasust 100protsendilise vabastuse saamiseks esitama avalduse. Enam seda tegema ei pea, kuna sellekohased andmed on vallavalitsusel olemas ja soodustus rakendub automaatselt.
Teise muudatusena samas määruses andis volikogu vallavalitsusele õiguse erandkorras lasteaia osalustasu vähendada või teha põhjendatud juhtumitel erisusi. Juta Asuja tõi näite, et Pikavere lasteaias on praegu 17 vaba kohta ning oleks võimalik vastu võtta naaberkülade lapsi Rae vallast. Kuna neile ei kehti Raasiku valla soodustused, tuleks lapsevanemal maksta maksimaalset osalustasu 108 eurot. Vallavalitsusel on nüüd õigus pakkuda neile sama soodustust, mis kehtib oma valla elanikele, ehk 54 euro suurust kohatasu.
„Ei oska öelda, kui paljusid lapsi see puudutab ja kas see toob Pikavere lasteaeda lapsi Rae vallast, aga isegi kui neid lapsi on vaid üks-kaks, on see kasulik, sest lisaks vanema osalustasule hakkaks Rae vald meile maksma kohatasu, mis on üle 400 euro kuus,“ rääkis Juta Asuja.
Teise näitena, kus vallavalitsus võib erandjuhul teha lapsevanemale soodustust, tõi ta kolmelapselise pere, mille kaks last käivad oma valla lasteaedades, kuid kolmandale, sõimeealisele, Raasikul kohta ei jagunud ning laps käib Kostivere lasteaias: „Kui kõik kolm saaksid käia meie lasteaias, oleksid vanemad osalustasust vabastatud. Kui üks laps käib mujal, ei ole meie kehtiva korra järgi 100protsendilise soodustuse tegemine võimalik.“