Selgusid Anija valla talendikamad noored

5267

Võistluse „Talendi Laegas“ peakorraldaja TÕNIS PILL loodab, et andekate noorte konkurss saab traditsiooniks.

Laupäeval, 21. jaanuaril toimus Anija noortevolikogu eestvõttel esmakordselt konkurss „Talendi Laegas“. Kolmes vanusegrupis oli kokku 13 võistlejat-võistkonda.

Peakorraldaja Tõnis Pill rõõmustas, et seda oli rohkem, kui ta esimese korra kohta loota julges. Ka publiku arvukus ületas tema ootuse – võistlejaile oli kaasa elamas 50-70 inimest. Üks talendivõistlust vaatama tulnud noormees otsustas ka ise kaasa teha ning saavutas lõpuks teise koha.

Oma talenti näidati erinevatel aladel ja eri vanuses – kõige noorem oli 5aastane, vanim 21.

Nende võimeid hindas 5liikmeline žürii: kultuuri- ja noorsootöötaja Kaisa Kask Anija noortevolikogust, Kehra Nuku juhendaja ja lavastaja Sirje Põlendik, Kehra kunstidekooli direktor, Anija vallavolikogu liige Ene Kerb, Kehra noortetoa noortejuht Kadi Ellus ning graafiline disainer Aleksander Roslin.


Kuni 11aastaste laste seas võitis „Talendi Laeka“ võimleja KATARIINA KILK. Foto Gerda Põder

Noorimas vanuserühmas võistlesid kuni 11aastased lapsed. Kõige talendikamaks tunnistati 10aastane võimleja Katariina Kilk Kehrast. Tema sai auhinnaks Tallinna Kaubamaja 20eurose kinkekaardi. Teiseks tuli ainus külalisvõistleja, 5aastane Mauro Erik Saar Kuusalu vallast, ta lasi akudrelliga kruvisid puidu sisse, ning kolmandaks viiuldaja Eleri-Sirje Treiman. Eripreemia, kohviku Sohvik 10eurose kinkekaardi, sai tantsu- ja akrobaatikakavaga esinenud 7liikmeline trupp Tsirkus.

12-15aastaste seas oli kaks osavõtjat. Esikoha ning Tallinna Kaubamaja 30eurose kinkekaardi võitis Kristi Traagel, kes näitas algul oma kunstitöid ning seejärel esines lauluga. Teise koha sai samuti oma kunstiannet eksponeerinud Mirjam Tapu.

16-26aastastest noortest hindas žürii kõige talendikamateks plaatpillidel poplugude popurriiga esinenud Kleer Keret Tali ja Kadi Vooseli. Neid premeeriti Tallinna Kaubamaja 40 euro suuruse kinkekaardiga. Teise koha sai beatboxi teinud konkursi vanim osaleja, 21aastane Rener Soosaar ning kolmandaks tuli Kenn-Eerik Kannike, kes pani kolm Rubiku kuubikut kokku ajaga 1 minut ja 31 sekundit.

Eriauhinnad pälvisid ksülofonimängija Anni Karu, kitarril esinenud Rainer Restov ning Renet Heinla, kes joonistas improviseeritud sketši autodisainist ja näitas oma teisi töid.

Konkursi korraldaja Tõnis Pill on seda meelt, et andekate noorte võistlusest võiks saada traditsioon: „Olen juba kuulnud noorte arvamusi, et oleks võinud ka ise osaleda. Usun, kui seda ettevõtmist korrata, kogub rohkem populaarsust ning osavõtjate arv hakkab suurenema.“

Eelmine artikkelNaine jooksis vastu sõidukit
Järgmine artikkelKuusalu vabatahtlik päästekomando on plaanis tööle saada kulupõlengute ajaks