Fännklubi kinkis 20aastasele HC Kehrale maskoti

2118

20. jaanuaril juubelit tähistanud spordiklubi Kehra Käsipall korraldas fännidele sõprusmängu Soome klubiga.


Käsipallimeeskonna uus maskott Rebane on fännklubi liikmete IGOR VORNA ja PEEP KASE kätel.

Sõprusmäng 20aastase HC Kehra ja Soome klubi Siuntio IF vahel toimus Kehra spordihoones laupäeval, 21. jaanuaril. Enne mängu algust kinkis HC Kehra Fännklubi meeskonnale maskoti – rebase.

„Oma maskoti tegemise idee tuli, kui fännklubi korraldas lastele tillujooksu. Tookord laenasime „Kalevilt“ kaks maskotti ning kuna lastele need väga meeldisid, siis mõtlesime, miks mitte teha oma klubi maskott,“ rääkis Kehra fännklubi liige Helina Lillsoo.

Läinud aasta maikuus kuulutati välja maskoti kavandite võistlus. Esitatud 12 tööd olid spordihoones kõigile vaatamiseks-hindamiseks, need saadeti ka paljudele Kehra käsipalliklubiga seotud inimestele. Ülekaalukalt hinnati parimaks Külliki Herise ja Heiko Kraubneri väljapakutud rebane.

„Koos autoritega leidsid ka paljud teised, et rebane on kiire, kaval ja osav, nagu HC Kehra mängija,“ sõnas Helina Lillsoo.

Joonistatud kavandist valmistas juubeliks elusuuruses maskoti Kelly Kruusmann MTÜst Kunst Kohvris.

Laupäevase sõprusmängu ajal oli rebane pidevalt platsil, edaspidi hakkab ta käima Kehra meeskonna olulisematel mängudel ja lastega seotud üritustel.

Laupäevase sõprusmängu vaheajal laulsid Heli Karu juhendamisel fännide ning Kehra käsipalliklubiga seotud inimeste lapsed, humoorikate kavadega esines Anija valla kultuurikeskuse võimlemisrühm „Pehmed ja kohevad“. Spordihoones oli näitus fännidelt saadud fotodest HC Kehra mängudest-mängijatest kahekümne aasta jooksul.

Pärast mängu õnnitlesid Kehra käsipalli Anija vallavolikogu esimees Jaan Oruaas, vallavanem Tiit Tammaru ning mitmed toetajad ja fännid. Aruküla spordiklubi esindajad kinkisid kehralastele suure tordi.

Sõprusmängu võit jäi koju
Juubelihooaja kulminatsiooniks kujunenud sõprusmängus, mille võitis kodumeeskond 39:35, mängisid Soome meeskonna ridades HC Kehra vastu endised kehralased Jaan Kauge ja Ravo Voosalu. Varem on Siuntio ridades võistelnud HC Kehra praegune mängija Roman Glinkin ning endised mängijad Marius Aleksejev ja Urmas Träder.

HC Kehra meeste esindusmeeskond on kahekümne tegutsemisaasta jooksul tulnud 9 korda Eesti meistriks, alati on jõutud esikolmikusse. 8 korda on saadud Eesti karikavõitjaks ning kaks korda Balti liiga võitjaks. Alates 1993. aastast osaleb esindusmeeskond ka Euroopa erinevates karikasarjades.

Sel hooajal mängivad HC Kehra ridades väravavahid Mikola Naum, Aleksander Tund ja Kristjan Käbi, ääremängijad Freddi Turmann, Kaspar Lees, Rando-Juku Sirkas, Kau­po Liiva ja Jorma Käsper, tagamängijad Risto Lepp, Ro­man Glinkin, Uku-Tanel Laast, Mart Raudsepp, Taavi Tibar, Marko Slastinovski, Mattias Karu, Indrek Normak ja Erkki Maripuu ning joonemängija Armi Pärt. Esindusmeeskonna treenerid on Jüri Lepp ja Indrek Lillsoo, mä­ned­žer Rene Kaalo ja klubi president Priit Pajus.

Peale esindusmeeskonna kuu­lub Kehra käsipalliklubi alla veel HC Kehra duubelmeeskond, kes mängib esiliigas ning laste ja noorte 7 võistkonda. Noori treenivad Indrek Lillsoo, Kaupo Liiva, Eduard Makejev, Risto Lepp, Mirjam Tinno ja Maire Normak.

Eelmine artikkelNaine jooksis vastu sõidukit
Järgmine artikkelKuusalu vabatahtlik päästekomando on plaanis tööle saada kulupõlengute ajaks