Loksa kooli kokkutulek kõigile endistele õpilastele

1970

„See ei ole vilistlaste kokkutulek, 16. juunil on oodatud kõik, kes me koolis õppinud,“ rõhutab direktor ÕNNELA TEDREKIN.

Tänavu tähistatakse Loksa kooli 145. aastapäeva – Loksal hakati kooliharidust andma 1867. aasta sügisel.

Aastapäeva puhul korraldatav kokkutulek algab reedel, 15. juunil rannavõrkpalli võistlustega ning jätkub laupäeval, 16. juunil rannajalgpalli mängudega, kontsert-jumalateenistusega kirikus, aktusega ja lõpeb peoga kooli õuel.

Kokkutuleku peakorraldaja, Loksa gümnaasiumi huvijuht Riina Paartalu kommenteerib, et varem olid kokkutulekud koolimajas, kuid lendusid on järjest tulnud juurde, enam ei mahu saali tantsima: „Ka võimlas jäi juba kümme aastat tagasi kitsaks. Viis aastat tagasi oli kokkutulek Viinistu kunstimuuseumi territooriumil, nüüd seame suure telgi kooli õue. Koolimaja on avatud kella 22ni, aga pidu peame väljas.“ 

Ta märgib, et valdavalt on esinema tulemas kooli vilistlased või endised õpilased: „Jumalateenistust peab 16. lennu vilistlane, Lääne praost, assessor Tiit Salumäe. Aktusel esinevad lisaks kooli kollektiividele muusikakooli vilistlased – Juule Laurendi juhendatav naiskoor, mängib Erika Kasetalu akordionistide ansambel. Esinejate seas on veel Vihasoo lasieaia-algkooli mudilaskoor ja rahvatantsijad, Kolga segarühm ning Loksa Tantsijad, kus enamik on Loksa kooli lõpetanud. Ka Kolga segarahvatantsurühmas on rohkem kui pooled tantsijatest õppinud Loksal.“

Õhtusel peol teevad muusikat kolm endiste õpilaste ansamblit: Vana Kooli Mehed (Heiki Laur ja Tõnis Arvisto 19., Valdek Kilk 21. lennust ja Raul Jaanson õppis 27. lennus), Bad Orange (Kalmer Neidla õppis 37. lennus) ning Crazy Days (Aivar Niiholm 34. lennust ja Viljar Niiholm õppis 36. lennus).

„Iga ansambel on lubanud mängida 40 minutit. On väga tore, et nad olid nõus tulema tasuta esinema. Ka viimane ansambel Jahimehed on kaudselt meie kooliga seotud, seal mängib 11. lennu vilistlase Mihkel Arvisto poeg Madis,“ sõnab Riina Paartalu.

Kokkutuleku korraldamises osalevad peaaegu kõik õpetajad, kaasatud on ka vilistlased, kutsed saadeti hilisemate lendude aktiivsematele esindajatele.
Omal soovil liitusid mõned varasematest lendudest, näiteks on Igor Ignahhin lubanud korda teha kooli asutaja Jakob Janteri hauakivi. Huvijuht lisab, et kõik sponsorid on teretulnud.

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana