Tänavuseks Jürkaks ja Juulaks valiti SERGEI ja LARISSA BELINKO.
Etenduses mängis Juulat AIRE MARTSEPP ja Jürkat ANDRES PAKKANE.
Laupäeval, 4. augustil toimus Kehras 15. Põrgupõhja päev. Päikeseline päev oli peo alguseks kohale meelitanud sadakond inimest, õhtuks oli see arv kolmekordistunud.
Päeva teema oli pioneeriaeg, millest lähtuvalt olid üles ehitatud nii võistlusmängud kui õhtune lavasõu. Korraldajad Silva Laupa ja Annely Pakkane valisid teema inspireerituna Põrgupõhja päeva juubeliaastast.
„Kui on juubel, siis tuleb tagasi vaadata ning meenutada noorust. Millal see Jürka ja Juula noorusaeg ikka oli, kui mitte pioneeriajal. Seda aega mäletavad veel paljud,“ selgitas Silva Laupa.
Päeval oli kokanduskonkurss „Sakumm“ ja laste kostüümikonkurss „Meie maal kõik tööd on head“, tantsisid Sirje Suvi tantsulapsed, iluvõimlejad ja Anija valla rahvatantsukollektiivid. Kehra Nukk esitas lastele etenduse, Põrgupõhja orienteerumisklubi korraldas maastikumängu, valiti selleaastased Jürka ja Juula ning esitati traditsioonilist Põrgupõhja näidendit. Õhtu lõpetas tantsumuusikaga Uno Kaupmees.
Peipsi Laine ja maastikumäng
Kokandusvõistlusel tuli päevateemast lähtuvalt valmistada sakumm. Kokku võistles kuus erinevat suupistet, mis kandsid nimesid nagu Krupskaja rohelisel, Lenini lemmik, Alati valmis ja Peipsi Laine. Žürii hindas parimaks sakummiks Peipsi Laine, Kadri Viirmanni valmistatud leivasuupisted kalaga.
Anija Lions-Klubi korraldas Põrgupõhja päeval heategevuslikku õnneloosi. Peaauhind oli jalgratas, kuid võita võis ka ehteid, võtmehoidjaid ja muud.
„Harilikult oleme olnud Kodukandipäevadel, seekord otsustasime teha loosi Põrgupõhja päeval Kehras,“ selgitas Lions-Klubi liige Enn Pung.
Mille jaoks raha läheb, pole veel otsustatud.
Põrgupõhja orienteerumisklubi korraldas maastikumängu „Põrgu orienteerumine“. Klubisse kuulub 30 liiget koos laste ja auliikmetega, see asutati kaks aastat tagasi.
„Juba enne klubi loomist käisime kambakesti orienteerumisneljapäevadel. Pärast sai koos päeva üle arutletud ja tekkis mõte teha oma klubi,“ rääkis selle liige Ulmi Lõoke. Põrgupõhja päeval korraldasid nad orienteerumist esmakordselt.
Olgu jääv meile päike…
Õhtul valiti selle-aastased Jürka ja Juula ehk põrgupõhjalased, kes korraldajate arvates väärivad seda tiitlit aastaks ajaks. Jürkaks sai Anija vallavolikogu liige Sergei Belinko ja Juulaks tema abikaasa Larissa Belinko. Tiitli andsid üle möödunud aastased Jürka ja Juula ehk Annely ja Andres Pakkane.
Tänavuse lavasõu teema oli „Oi aegu ammuseid ehk Jürka ja Juula noorusaeg“, näidendi kirjutas Silva Laupa.
Tegevus toimus Eesti NSV aegses koolis. Direktor (Annely Pakkane) sai Moskvast kõne, et pioneere tullakse üle vaatama ja tublimad pioneerirühmad saavad sõita Artekki. Koolidirektoril oli probleem, sest kaks õpilast, Jürka (Andres Pakkane) ja Juula (Aire Martsepp), ei olnud pioneerid. Pioneerijuht seltsimees Suitsupääsuke (Sirje Põlendik) sai ülesandeks teha pioneerirühmast eeskujulikud pioneerid. See ei läinud sugugi lihtsalt. Rividrilli ajal noored lollitasid, Leninit ülistavate luuleridade peale teatas Juula, et tema ema ei luba võõraste onude sülle istuda, ja Jürka lubas Leninile tappa anda.
Mootorratas Javaga saabus seltsimees Sergei Sergejevitš Moskvast (Sergei Belinko), vaatas pioneeride etteasted üle, kiitis heaks ja lapsed saidki minna Artekki. Kogu tegevus toimus Lenini (Varje Jairus) valvsa pilgu all, kes vahepeal salaja viina rüüpas ja lõpuks postamendil ei püsinud.