Raasiku vald on „Teater maale“ programmis kõige aktiivsem

931

Aruküla Kultuuriselts MTÜ on saanud toetust 5 projektile kokku 1709, Raasiku rahvamaja ühele 128 eurot.

Harju maavalitsuse haridus- ja kultuuritalituse juhataja Riin Kivinurm avaldas ülevaa­te programmist „Teater maale“ 2011. aastal toetatud etendustest.
Kokku jagati Harjumaal 6391 eurot. Sellest kõige enam ehk 1837,16 anti Raasiku valda, kus Aruküla Kultuuriselts MTÜ esitas teatrietenduste toetuseks 5 projekti, Raasiku rahvamaja ühe.

Aktiivselt on toetust taotlenud ka Loksa gümnaasium – 3 projektile 745,75 eurot.

Programmist toetatakse teatrite lisakulusid väljaspool statsionaari tehtud etendustele. Laste- ja noorsooetenduste puhul püütakse piletihind hoida kuni 2 eurot. Toetatakse tasuta etendust, kui omavalitsus tasub 20 protsenti. Ka saab taotleda toetust noorte sõiduks teatrisse.

Aruküla Kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ütles, et tal on hea koostöö Aruküla põhikooliga: „Kool korraldab laste tuleku ja kogub raha, mina lepin teatritega kokku. Minu meelest on oluline, et lapsed õpiksid teatris käima ja ka sõitma kaugemale teatrisse, mitte vaatama ainult neid etendusi, mida tullakse kohapeale mängima.“

Aruküla Kultuuriseltsi kaudu said toetust Rakvere teatri etendused „Kaelkirjak“ ja „39 astet“, Ugala „Karlsson katuselt“, Kuressaare linnateatri „Hind“ ning Viljandi noorteteatri „Buratino“.

Raasiku rahvamaja sai toetust nukuteatri „Libahundile“.

Loksa kool küsis sõidukulude toetust „Libahundi“ ning Vanemuise „Heliseva muusika“ vaatamiseks. Koolis käis MTÜ Banaanikala „Muinasjutuga kuldsest kalakesest“.

Riin Kivinurm toonitas, et juba saab taotleda toetusi 2012. aastaks. Tänavu on taotlemise korda veidi muudetud, lisainfot saab maavalitsusest.      

Eelmine artikkelNaine jooksis vastu sõidukit
Järgmine artikkelKuusalu vabatahtlik päästekomando on plaanis tööle saada kulupõlengute ajaks