Salmistu külakogu taotleb Suurekivi Hosteli sulgemist

829

Eelmise pühapäeva, 22. augusti hommikuni hosteli õuest kostnud vali muusika ei laskunud Salmistu rahval taas magada.

Paar päeva varem oli hosteli omanikule OÜle P. P. Ehitus saadetud Kuusalu vallavalitsuselt ettekirjutus, millega kohustati korraldama Suurekivi Hosteli tegevust nii, et see ei häiriks kaasinimeste rahu. Lisatud oli, et mittetäitmise korral on vallavalitsusel õigus rakendada sunniraha 7000 krooni. Vastavalt avaliku korra eeskirjale kehtib Kuusalu vallas kella 23st kuni 6ni öörahu, selle rikkumine ükskõik, mis viisil, on keelatud, ka muusikaline müra pole lubatud.
Ettekirjutuse koostas Kuusalu valla järelevalvespetsialist Ilmar Pekri ja allkirjastas majandusteenistuse juhataja Kalev Kulpson Salmistu külavanema Toivo Lepiku kirjaliku avalduse alusel. Külavanem oli saatnud vallavalitsusele kirja, et 7. augusti öösel vastu 8. augustit kostis P. P. Ehitusele kuuluvast Suurekivi Hostelist varaste hommikutundideni naabreid häiriv vali lärm ja heliefektid. Juba selles kirjas palus külavanem lõpetada hosteli tegevus, sest sealne lärm segab naabrite öörahu.

Kui möödunud nädalavahetusel hakkas hostelist kostuv vali muusika taas naabreid häirima, kutsuti kohale politsei. Patrull saabus külavanema sõnul pooleteise tunni pärast, kuid selle lahkudes lärm jätkus. Naabrid pöördusid uuesti politsei poole. Sellestki polnud kasu, muusikat mängiti Suurekivi Hosteli õues kella 7ni.

Toivo Lepik, kelle suvekodu on hostelist paarikümne meetri kaugusel: „Mind ennast sel ööl Salmistul ei olnud, küll aga oli poja pere koos lastega.

Lapsed ei saanud öö läbi magada. Hosteli naabruses on kokku kümmekond peret, nende seas ka eakaid ja tervisehädadega inimesi, neil kõigil peab olema võimalus öörahuks. Selline tegevus on hostelis kordunud üle kümne aasta, Kuusalu vallavalitsus ei ole meie küla inimeste muret lahendanud. Kui vallas tegutses veel korrakaitsepatrull, sõitis see igal laupäeval hosteli juurest läbi ja kutsus inimesi korrale, nüüd seda enam ei toimu.”

Pühapäeval, 22. augustil tuli kokku Salmistu külakogu, arutas tekkinud olukorda ning otsustas üksmeelselt taotleda hosteli tegevuse lõpetamist keset küla.

Vallavalitsusele, volikogule ja korrakaitsekomisjonile saadetud kirjas on öeldud, et külakogu palub tungivalt arutada probleemi vallavalitsuses ja -volikogus.

Külavanem käis esmaspäeval, 23. augustil vallamajas vallavanem Urmas Kirtsi jutul ning sattus seal kokku ka Ida-Harju politseijuhi Veiko Randlainega.

„Ta lubas samuti selle küsimusega tõsisemalt tegeleda,” lausus Toivo Lepik Sõnumitoojale. „Suurekivi Hosteli hoone on eraomanduses olnud ligi 15 aastat. Enne seda oli maja Tööstusprojekti puhkekodu, ettevõtte töötajad käisid seal puhkamas ning lärmiga probleeme ei tekkinud, oli vaikne ja rahulik koht. Pahandused algasid siis, kui majja tehti hostel ja seal hakati pidusid pidama.”

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi: „Uurime võimalusi, kuidas mõjutada ettevõtet tagama naabrite öörahu. Ilmselt teeme ka uue ettekirjutuse.“        

Eelmine artikkelVäikebuss kraavis
Järgmine artikkelLoksa I keskkooli tipptase – lõpukirjandiga Eestis 8. koht