Kuusalu ja Anija valla koolides väiksemad remondid

874

Kuusalu keskkoolis remonditi 215 000 krooni eest algklasside tualettruumid.

Kuusalu valla koolidest remonditi sel suvel kõige enam Kuusalu keskkoolis. Algklasside tiiva tualettruumide jaoks eraldati raha Kuusalu valla eelarvest.

Kooli enda jõududega värviti võimla juures asuvate duširuumide seinu, algklasside tiivas kolme klassiruumi ja koridori, keskkooliklasside tiivas koridori.
Sanitaarremonti tehti ka õpilaskodu ruumides. Veel remonditi söökla tuulekoda.

Kuusalu keskkooli direktor Vello Sats rääkis, et uuest õppeaastast hakatakse esmakordselt õpetama riigikaitset, õpetaja on Riho Salumäe. Kooli tuleb ka teine uus õpetaja – 1. klassi õpetajana asub tööle Maarja Sootalu. Esialgsetel andmetel on Kuusalu kooli oodata 47 esimese klassi õpilast.

Kolga keskkoolis remonditi vähem. Direktor Tõnu Valdma ütles, et loodusainete klassis tehti sanitaarremont. Ka Kolga koolis hakatakse õpetama riigikaitset, nagu oli mõni aasta tagasi. Õpetama tuleb samuti Riho Salumäe. 1. klassis peaks Kolga koolis õppima asuma 16 last.

Ka Vihasoo lasteaed-algkool on algavaks õppeaastaks valmis. Juhataja Marika Astor sõnas, et remont oli kooli väikeses katlamajas, vahetati põleti. 1. klassi on end praeguseks kirja pannud 8 õpilast.

Anija vallas remonditi väga vähe
Alavere põhikooli direktor Renna Reisi sõnul koolis sel suvel suuri remonditöid polnud, korda tehti üks klass: „Tahtsime, et esimesse klassi tulijad saaksid õppida värvitud ruumis.”

Praeguse seisuga on Alavere põhikooli esimesse klassi oodata 14 last.

Kehra gümnaasiumis remonte ei tehtud.

„Pole, millega remontida. Ootame KOIT kava rahasid,“ sõnas Kehra gümnaasiumi direktor Urve Rannaääre.

Praegu on puudu mõned õpetajad, konkursid veel käivad. Esimesse klassi astub kolm klassitäit õpilasi.

Eelmine artikkelVäikebuss kraavis
Järgmine artikkelLoksa I keskkooli tipptase – lõpukirjandiga Eestis 8. koht