Lasteaedades olid heategevuslikud jõululaadad

3167
Lasteaia juhataja STELLA HEIBERG ja õppealajuhataja ILONA TÄÄR kohvikus, mis oli avatud 6 tundi.

Heategevuslikud jõululaadad olid Oravakese, Lepatriinu, Kiigepõnni, Lastetare ja Jussikese lasteaias.

Raasiku lasteaias Oravake oli jõulukohvik ja -laat reedel, 18. detsembril. Direktor Stella Heiberg rääkis, et Oravakeses on jõulueelne kohvik ja laadamüük pikema ajalooga traditsioon ning alati väga oodatud sündmus: „Sel aastal tegime esimest korda õnneloosi, mis maksis ühe euro, auhinnaks oli vahvat nänni.”
Ta sõnas, et müüjad teenisid 355,76 eurot ning see kulub lasteaia hüvanguks: „Summa on üllatavalt suur. Mille peale raha kulutame, otsustame 6. jaanuaril pedagoogilise nõukogu koosolekul.”
Juhataja lausus, et kohviku-laada õnnestumise taga oli kogu lasteaiapere: „Lapsevanemad tõid enda meisterdatud asju, kohvikulaual oli palju küpsetisi. Erinevaid asju tõid müügiks ka lasteaia töötajad.”
Anija valla Kehra Lepatriinu lasteaias oli kolmapäeval, 9. detsembril kogu päeva avatud traditsiooniline heategevuslik jõulukohvik, kuhu tõid lapsevanemad oma küpsetisi. Samal ajal oli avatud näitus „Looduslik jõuluehe või kaunistus.”
Kohvikupidajad ütlesid, et huvi hea-parema vastu oli suur ning tulu teeniti ligi 600 eurot: „Seekord läks raha rühmadesse õppevahendite soetamiseks. Iga rühm sai selle tarbeks 90 eurot.”
Kuusalu vallas Kiiu Kiigepõnni lasteaias olid jõululaat ja- kohvik 10. detsembril. Lasteaia õppejuht Maarika Mae ütles, et kohviku, loterii ja laadamüügiga teenis lasteaed 1130,46 eurot:  Küpsetisi tegid Kiigepõnni töötajad, lapsevanemad. Olid ka kolm sponsorit, kes andsid müüki oma kaupa – Jõekääru, Kännulill ja Maxiteam. Laadalem müügile  pandud asjad on meil majas välja pandud, kes lasteaeda satuvad, saavad  osta. Teenitud raha eest on plaanis soetada lastele talvevarustust, suuski ja uiske, sest lapsed kasvavad ruttu ja kõigis peredes pole võimalik üsna kulukat varustust endal osta.”
Kehra Lastetare lasteaias oli heategevuslik jõululaat 9. detsembri õhtul. Lasteaia koridoris müüsid ühesugustes punastes ja lasteaia logoga särkides õpetajad enda ja lapsevanemate käsitööd ning meisterdusi. Lapsevanemaid tõid müüki ka hoidiseid. Osta sai õnneloosi.
Sööklas oli avatud jõulukohvik, ka sinna tegid küpsetisi lasteaia töötajad ja lapsevanemad. Ühes toas said lapsed teha piparkooke ja neid kaunistada.
Õppealajuhataja Katrin Altsepp ütles, et peale lapsevanemate käis kohvikus ka võõrast rahvast, kuulutused olid Kehra kauplustes, reklaamtahvlitel ja lasteaia väraval.
Lastetare teenis jõululaadaga 413 eurot lasteaia õule mänguvahendite soetamiseks. Katrin Altsepa sõnul on soov osta rongikujuline atraktsioon, millel on võimalik ronida: „Kuna see maksab koos paigaldusega ligikaudu 1000 eurot, siis ühest laadast ei piisa, jätkame rahakogumist kevadlaadal.“
Kuusalu lasteaed Jussike teenis jõulukohvikuga üle 1000 euro, mida kasutatakse õuesõppe paviljoni rajamiseks.

Eelmine artikkelAruküla terviserada lõplikult valgustatud
Järgmine artikkelRaasiku Lionsid ostsid kinke 700 euro eest