Rongides ei avane enam kõik uksed

706

Uute ooteplatvormide ehitamise tõttu ei pääse elektrirongi igast uksest.

Alates 26. märtsist on Elektriraudtee ASi liinidel kasutusel nii kõrged kui madalad platvormid. See tähendab, et rongi sisenemine ja väljumine toimub ainult vaguni ühest uksest. Iga ukse juures on vastav märgistus, ka on rongis enne iga peatust audioteavitus.

Eestis peavad 2013. aastaks olema kõik ooteplatvormid madalad, sest siis tuuakse uued, madalapõhjalised reisirongid. Need muretsetakse Euroopa Liidu struktuurfondide toel.

Praegu on madalad platvormid Riisipere, Jaanika, Laitse, Kulna, Niitvälja, Klooga, Klooga-Ranna, Klooga-Aedlinna, Põllküla ning Laoküla peatuses. Tallinn-Aegviidu liinil madalaid platvorme veel pole.

Eesti Raudtee pressiesindaja Urmas Glase ütles, et plaan on alustada Tallinn-Aegviidu liinil uute platvormide ehitust sel aastal. Millal täpselt, seda ei teadnud, kuna praegu hanked kestavad.

Elektriraudtee ASi avalike suhete juht Norbert Kaareste ütles, et kõrgelt platvormilt sisenedes tasub ootama jääda rongi otstesse.

„Salongis on väljapääsud tähistatud. Perroonil oodates tuleks meeles pidada, et kõrgele platvormile avanevad uksed rongi otstes ja vooluvõtturi all. Vooluvõttur on see, mida tavaliselt nimetatakse rongi sarvedeks,“ selgitas Norbert Kaareste.

Ta lisas, et reisijad peaksid olema tähelepanelikud ning jälgima infoviiteid. Kui aga reisija jääb uste avanemist ootama vale ukse juures, siis rongist mahajäämist ei tasu karta: „Rongijuhtidele on öeldud, et nad ootaksid vähemalt minuti, et kõik reisijad peale saaks. Kui inimene avastab, et uks, mille ees ta seisab, ei avane, võib ta rahulikult teise ukse juurde minna. Maha ei jää keegi.“

Selline uste avanemise süsteem kehtib niikaua, kuni tööle hakkavad uued rongid.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Tapurla külas
Järgmine artikkelKehra ettevõtlusmessi külastas 87 inimest