Kehra sotsiaalmaja remondiks teeniti 38 700 eurot

1269

Anija vallavalitsus müüs endises vanurite majas kortereid, teenitud tulu läheb sotsiaalmaja remondiks.

Anija vallavalitsus müüs internetiportaali haamer.net kaudu 5 korterit. Neli on Kehras Kose maantee 10 majas, mida tuntakse kui senist vanurite maja. Kõik müüdud korterid on kahetoalised, kaks leidsid ostja alghindadega 8800 ja 8900 eurot, kahe korteri hinnad kerksid 10 000 euroni. Viies müüdud korter asub Voose külas, see on 3toaline ja osteti alghinnaga 1000 eurot. Kõik eluruumid olid tühjad.
Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et vallavalitsus korraldas enampakkumisi esimest korda internetiportaali kaudu.
„Haamer.net on keskendunud peamiselt riigi ja kohaliku omavalitsuse vara oksjonitele. Selle tegijad käisid ise vallamajas ja näitasid, kuidas oksjonileht toimib. Esimesed oksjonid olid meil üleval kaks nädalat ja lõppesid edukalt. Oksjoni eest tuleb komisjonitasu maksta vaid siis, kui enampakkumine õnnestub. Oleme väga rahul ja usun, et edaspidi korraldame kõik oma oksjonid selle portaali kaudu,“ rääkis ta.
Korterite müügist teenitud 38 000 eurot on kavas kulutada Kose maantee 22 asuvas sotsiaalmaja remondiks.
„Esimese etapi kulusid see siiski ei kata, selleks on vaja 60 000 eurot. Aga kui esialgu ei koli sinna veel erivajadustega inimesi, saame ehk invapanduse tegemise edasi lükata,“ ütles abivallavanem.
Kevadel koliti sotsiaalmajja Lehtmetsa külas asuva Videviku maja elanikud. Kose maantee 22 hoone esimese korruse paremtiib on nüüd asukaid täis, seal elab kümmekond inimest. Äsjasest korteritemüügist saadava raha eest on kavas remontida vasaktiib.
Videviku kinnistu, mida esimesel enampakkumisel müüa ei õnnestunud, on pandud uuesti oksjonile. Algind on 39 100 eurot ning oksjon kestab 17. augustini. Urmo Sitsi sõnul on ka Kose maantee 10 majas veel neli vallale kuuluvat 3toalist korterit, kuid pole otsustatud, kas ja kui palju neist pannakse müüki.
„Ühes neist elab sees puudega inimene, võibolla ta soovib ise seda osta. Mõned korterid peaksime jätma ilmselt ka munitsipaalomandisse, juhuks, kui on vaja elamispinda uutele töötajatele või õpetajatele,“ sõnas ta.
Abivallavanem lisas: „Samas ei ole mõtet vallal hoida igaks juhuks alles mitukümmend korterit. Sest enamasti on need üsna kehvas seisukorras ning vajavad kapitaalremonti. Ja remondi tegemine läheks ilmselt isegi kallimaks, kui osta kinnisvaraturult uus korter.“