Reporter kajastas Kuusalu valla majavaidlust

1167

Möödunud kolmapäeval küsiti Reporteri-saates, kas Kuusalu vallavalitsus soovib jätta Valklas mere ääres elava vanainimese koduta.

Kuusalu vallavanem Kalmer Märtson kinnitas, et ei soovi, vallavalitsus on otsustanud, et Valklas endise pioneerilaagri valvurimajas elav vanamemm võib seal olla oma elupäevade lõpuni ning tasuta, soov oli sõlmida temaga ka sellekohane üürileping. 

Lepingus on veel, et Leida Rohula võib elupäevade lõpuni elada seal koos hooldajaga – oma pojaga.

Uudistesaates avaldas Leida Rohula kahtlust, et lepinguga sooviti seadustada tema väljatõstmist. Kuusalu majavaidlust puudutav lõik lõppes tema tütre kahtlustusega, et vald on esitanud kohtule vale kaardi, kus nende maja puudub. Kuuri alt leiti teine kaart, kus see maja on peal.

Kuna lõigus jäi arusaamatuks, mis roll on kogu probleemi juures kaartidel ning ehk siiski on plaan vanainimene majast välja tõsta, palusime vallavalitsuselt selgitust.

Vallasekretär Maire Link otsis välja Tallinna ringkonnakohtu 12. mai 2008 otsuse, kus on öeldud et Tallinna halduskohtu järeldused olid õiged – Leida Rohula ei ole olnud Valkla pioneerilaagri val­vuri­maja ega selle abihoonete omanik. Ta majutati sinna aastaid tagasi laagri valvurina.

Eesti Erastamisagentuur andis Valkla Õppe-puhkekeskuse hooned Kuusalu vallale üle 25. märtsil 1994. Varade nimekirjas on ka valvurimaja. Kohtuotsuse selgituses on öeldud, et Leida Rohula on vallale esitanud avalduse maja ja maa erastamiseks 30. detsembril 1997. Eluruumide erastamise avaldusi võeti vastu 1. märtsini 1995. Kohtus ei leidnud tõendamist elaniku väide, et avaldus anti 1994. aasta lõpus või 1995 alguses.

Maire Link: „Kohus on öelnud, et maja kuulub vallale. Vallavalitsus hakkas kõiki üürilepinguid korrastama ja leidsime, et Leida Rohulaga polegi lepingut sõlmitud. Soov oli tema elamine majas seadustada.”

Eelmine artikkelTehti kahjutuks käsigranaat
Järgmine artikkelHarju Laululapse võidud Kolka, Kuusallu, Kehrasse ja Loksale