Rahvas on hinnangu andnud

18

Kohalike volikogude valimised on läbi, valijad on oma eelistused kohalikuks poliitikaks välja öelnud.

Taas olid kõige aktiivsemad valijad Raasiku ja Kuusalu vallas – hääletamas käis vastavalt 62,5 ja 59,8 protsenti valijatest. Mõlemas vallas ületas valimisaktiivsus Harjumaa (57,9 protsenti) ja ka Eesti (54,7 protsenti) keskmist. Neli aastat tagasi oli Raasiku vallas valimisaktiivsus väiksem – 60 protsenti, Kuusalu aga vallas veidi suurem – 60,9 protsenti.
Ka Anija vallas oli valimisaktiivsus eelmisest korrast suurem – siis osales 48,6 protsenti valijaist, seekord 50,7 protsenti.

Endiselt oli valijate aktiivsus kõige madalam Loksa linnas. Loksal käib valimas järjest vähem linnakodanikke – nüüd osales valimistel 42 protsenti valijate nimekirja kantud elanikest, neli aastat varem 43,1 protsenti ja 2013. aasta kohalikel valimistel 47,46 protsenti.

Valimiskomisjonid registreerivad käesoleval nädalal volikogu liikmed ja asendusliikmed ning kuulutavad välja valimistulemused. Seejärel peavad omavalitsuste valimiskomisjonide esimehed 7 päeva jooksul kutsuma volikogude uued koosseisud esimesele istungile.