Raasikul taotletakse riigilt aiamaade jaoks maad

1091

Vallavolikogu otsustas riigilt taotleda munitsipaalomandisse Raasikul 3 maatükki, millel asuvad elanike aiamaad.

Raasikul on kolm reformimata maaüksust, mida inimesed kasutavad aiasaaduste kasvatamiseks – seal on peenrad, kasvuhooned ja aiamajad. Vallavanem Raivo Uukkivi sõnul saatsid Raasiku aleviku inimesed vallamajja avalduse, milles soovivad, et nende aiamaade alune maa taotletaks munitsipaalomandisse.
„Nad tahavad aiamaid edasi pidada ning on võtnud õppust Härma küla möödunud aastal toimunust,“ ütles ta.
Härma külas pidid inimesed eelmisel aastal aiamaaharimise lõpetama, kuna riigi maa-amet soovis panna müüki kinnistu, millel need asusid.
Volikogu otsustas taotleda munitsipaalomandisse Raasikul kolm maatükki: Teemeistri tee 4a, Ahto tänav 3 ja Meierei põik 2. Kui riik annab need vallale, lubatakse vallavanema kinnitusel inimestel neid lepingu alusel edasi kasutada. Valla üldplaneeringu järgi on maaüksuste otstarve haljasmaa, munitsipaalomandisse taotletakse need maatulundusmaana, et tagada sihtotstarbeline kasutamine ning võimaldada aiamaade säilimine.
Raivo Uukkivi ütles, et Raasikul on aiamaid veelgi, kuid need on eramaal ning vald sinna sekkuda ei saa, aiamaapidajail tuleb maaomanikuga kokku leppida.
Ta arvas, et kuigi aiamaade hulgas on ka söötis maatükke, tasub need võimalusel ehk kui asuvad riigimaal, igal juhul taotleda munitsipaalomandisse.
„Aruküla aiamaad on minu teada valla maal,“ lausus ta.

Eelmine artikkel„Suvenaabrite“ salvestus käis Valklas lausvihmas
Järgmine artikkelKõrvemaal olid Anija valla esimesed meistrivõistlused discgolfis