Raasikul tähistati isadepäeva sportlikult

1050

Teist aastat korraldas lapsevanem ERIK TAMMSOO isadepäeval peredele võistlused.

Sportliku isadepäeva peakorraldaja Erik Tammsoo rääkis, et eelmisel aastal tuli Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga tema juurde ning tegi ettepaneku – mõtleme isadepäevaks midagi vahvat välja. Kuna rahvamaja ja kooli koostöös korraldatud võistluslik perepäev läks hästi korda, otsustati tänavu traditsiooni jätkata, mõelda välja uued võistlused.

Kohale tuli 11 tiimi, igas 2-4 liiget – kas kogu pere või ema, isa või vanaisa lastega.

„Vanaemasid ei näinud, nemad jäid ilmselt koju kooki küpsetama,” arvas Erik Tammsoo.

Stardis said osalejad kätte paberilehe, millele oli kirjutatud Raasikul teada-tuntud koht, kuhu tuli minna. Seal ootas võistlejaid ees ülesanne. Kui see oli täidetud, tuli liikuda edasi järgmisse etteantud kohta, seal lahendada uus ülesanne jne.

Võistluse jooksul pidi käima näiteks raudteejaama juures, kus asus Eesti jämedaim remmelgas, millest praegu on alles känd. Tuli teada puu ümbermõõtu ja keskmist kõrgust, öelda sellele puule midagi videokaamerasse. Mistra-Autexi juures tuli otsida tühi pudel ning täita see veega nii, et pudeli ja vee kaal kokku oleksid 200 grammi. Hiljem selgus, et kõige täpsem võistkond eksis 13 grammiga. Kooli juures kuulitõukesektoris tegid võistkonnad püramiide, mida pildistati. Võistluse finiš oli Konsumi taga taarapunkti juures – sinna tuli pärast kaalumist viia tühi taara.

„Võistlus oli lahe ja lõbus, me ei teinud orienteerumismängu, vaid käidi kohtades, mida kõik väga hästi teavad,” selgitas Erik Tammsoo.

Esikoha ning võileivatordi sai võistkond Tegutsejad – 9aastane Hardi Oras koos kasuisa Raivo Kütiga. Teise koha sai Aruraas – Cristel, Carolin ja Age Tammsoo ning kolmandaks tuli võistkond Neli R – perekond Reimann Haljavast. Nemad said auhinnaks kringli. Kringel oli ka viimase koha lohutuseks võistkonnale Emily, kes teenis selle parima isadepäeva­luuletuse eest.

„Kuigi teised pidasid päeva kordaläinuks, mina rahule ei jäänud, osalejaid oli vähem kui mullu,” ütles Erik Tammsoo.

Ta lootis vähemalt 20 võistkonna osavõttu: „Seda pole ju palju tahta, Raasikul on lapsi piisavalt. Reklaami tegime korralikult, kuid osa lapsi polnud ikka sellest midagi kuulnud. Kurb, et lasteaialapsi oma vanematega ei olnud üldse.”

Erik Tammsoo lubas, et järgmiseks isadepäevaks mõeldakse kindlasti välja midagi uut.

Eelmine artikkelRaasikul löödi naist
Järgmine artikkelKui korras on meie lasteaedade mänguväljakud?