Raasiku volikogu vähendas vallatöötajate palku

846

Raasiku vallavolikogu 9. veebruari istungil otsustati vähendada Raasiku valla asutuste töötajate ja ametnike palgamäärasid 12 protsenti.

Vallavanem Andre Sepa sõnul vähendatakse Raasiku vallas palkasid esmakordselt ning see puudutab kõiki töötajaid, kes saavad Raasiku valla eelarvest töötasu. Välja arvatud riigiõpetajad, kelle palgamiinimum on riiklikult kehtestatud ja rahalised vahendid selleks lubatud riigieel­arvest. Töötasu vähenemine ei laiene ka neile, kes saavad miinimumpalka.

Palga vähendamise tingis eelarve vähenemine üksikisiku tulumaksust. Tulumaks vähenes 2009. aastal ligi 13% ja sel aastal prognoositakse vähenemist 9,8 % ulatuses.

„Palga vähendamine oli viimane samm, mida kokku-hoidmiseks pidime tegema. Kui tulumaksu piisavalt ei laeku, tuleb tulusid vähendada, et eelarve oleks tasakaalus. Selline protsent oli vältimatu,“ rääkis vallavanem.

Andre Sepp selgitas volikogu istungil, et töötajate koondamine ei olnud võimalik, mistõttu tuli leida teine lahendus ja hakata palkasid vähendama.

Eelnõu sündis vallavalitsuse ja majanduskomisjoni ühisel koosolekul, kus arutati valla eelarvet. Komisjoni ettepanekul vähendati vallaeel­arve projektis maksimaalselt investeerimiskulusid, 5 protsenti vähendati ka tegevuskulusid.

Vallavanem ütles, eel­arve maht on sedavõrd vähenenud, et tuli minna ka palkade kallale. Seni on Raasiku vallas püütud palka tõsta, viimati tõsteti töötasusid 2008. aastal – tõus oli 20 protsenti.

„Viimastel aastatel on püütud ühtlustada lasteaia õpetajate ja riigiõpetajate palkasid, nüüd tekib nende vahele suurem lõhe,“ tõdes Andre Sepp volikogu istungil.

Raasiku valla finantsjuht Silvi Raud lisas, et palgaastmete vahemikud jäid samaks. Vähendamisega hoitakse eel­arvest kokku 1,8 miljonit krooni.

Raasiku vallavolikogu otsus palkade vähendamise koh­ta jõustub 1. märtsil.

Eelmine artikkelEesti saalijalgpalli esiliiga meistrivõistlused
Järgmine artikkelASHWANI SHARMA: „Kehra tehas säilis tänu positiivsele mõtlemisele“