Kehra gümnaasium kolib teisel õppeveerandil

950

Kool peaks saama korraga kogu plaanitud inventari.

Kehra gümnaasiumi remont hakkab lõppema. Esialgne plaan, lõpetada remont käesolevaks koolivaheajaks, ei täitunud ning kolimine lükkub uude veerandisse.

„Mõtleme, kuidas kolimist korraldada, ilmselt teeme seda õppeastmete kaupa,“ kirjeldas Anija abivallavanem Urmo Sitsi. Järgmise koolivaheajani tema sõnul oodata ei ole kavas, sest remont peaks lähinädalatel valmis saama, pole mõtet kogu teise õppeveerandi vältel kütta kordatehtud maja ja lasta samas tühjalt seista.

„Laudade ja toolide äraviimine ei ole keeruline, lihtsalt autosse tõsta ja maha laadida. Kauem võtab aega õppevahendite pakkimine ning tagasikolimine uude majja,“ rääkis Urmo Sitsi.

Möödunud nädalal said valmis gümnaasiumihoone teine, kolmas ja neljas korrus. Kauem läheb töödega esimesel korrusel ja keldris.

„Kõige rohkem on veel teha keldris, aga garderoobita ei saa majas õppetööd alustada. Oktoobri lõpuks peaks siiski kõik valmis saama. Aula remont venib ilmselt pikemalt ja ka välisfassaad on pooleli, ilma tõttu on see veninud. Väga palju me õnneks graafikust maas ei ole,“ selgitas abivallavanem.

Ta rääkis, et möödunud nädalal selgusid ka kooli inventari hanke tulemused: „Need on rõõmustavad. Kartsime, et hinnad võivad olla kõrged, sel juhul korraga kogu plaanitud inventari tellida poleks saanud, osa üldklasside mööblist oleks tulnud osta tulevikus. Pakkumised olid aga sellised, et peaksime saama kogu kavandatud mööbli korraga. Oskasime järelikult kas hästi arvestada või on hinnad viimaks püsima jäänud.“

Seitsmest hankest viis võitis Interior Service OÜ ja AS Jalax ühispakkumine: garderoobikapid, keemia-, füüsika- ja tüdrukute käsitööklasside ning tava­klasside mööbel. Nende maksumus kokku on 55 748 eurot. Kunstiklassi mööbli pakkumise võitis AS Standard, kes küsib selle eest 5952 eurot. Tüdrukute käsitööklassi tehnika hanke võitis AS Inest Market, kelle pakkumine oli 4313 eurot.

Urmo Sitsi lisas, et järgmisena alustatakse reomditöödega algklasside majas: „Pidasime kooli juhtkonnaga nõu ja otsustasime, et laseme lapsed ja õpetajad kitsastest tingimustest tagasi oma klassidesse ning alustame suvisel koolivaheajal. Päevakorras oli ka võimalus, et teeme seda kohe. Vallal on ootel üks ÜVK välistoetuse taotlus, mis puudutab Kehra linna sadevete osa. Kui selle saame, siis vabaneb valla eelarvest selleks kavandatud summa, ligikaudu 240 000 eurot, ja võib alustada algklasside maja remonti.“

Abivallavanem lisas, et alg­klasside majas on remondi esimese etapina kavas teha korda fuajee, garderoobid ja koridorid, klasse on juba varem osaliselt remonditud: „Peame kohandama ruume ka kunstidekooli ületoomiseks.“

Eelmine artikkelKoer kukkkus kanalisatsioonikaevu
Järgmine artikkelAnijal kaevati välja ajalooline mõisamüür