Raasiku vallavanem nimetab hooneid putkadeks

1669

Erik Tammsoo,
ettevõtja

Eelmise nädala Sõnumitoojas, mis jõudis Raasiku valla kõikidesse postkastidesse, nimetas Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi müügis olevat laohoonet putkaks. Ettevõtjat, kes seda müüb, polevat aga ühelegi omavalitsusele vaja. Ettevõtjana on selline väljaütlemine vägagi häiriv ja ma arvan, et sama meelt on paljud Raasiku vallas tegutsevad ettevõtjad.
Sõnumitooja on Lennu kinnistule rajatud laohoone ehitust ja sellega kaasnenud õiguslikke küsimusi piisavalt kajastanud. On mõistetav, et initsiatiiv ettevõtet rajada lõpeb, kui pärast külatee väljaehitamist paigaldab vallavalitsus sellele koormuspiiranguga liiklusmärgi – keelumärgi ettevõtteni viivale teele. Avalikkusele põhjendatakse seda adekvaatse täitedokumentatsiooni puudumisega, soovides jätta muljet, et nõudlikkus ja perfektsionism tagab meile parima elukeskkonna, kuid ettevõtted asugu parem siit eemal ja kaugel. Teie, Raasiku valla inimesed, sõitke sinna kaugele, leidke endale tööd, aga maksud tooge registrisse  kandmise abil kiiresti siia, nagu on kirjas aastalõpu kampaaniaplakatitel. Küll meie siis vallavalitsusega kontrollime, reguleerime ja keelame. Just selline mulje on vallavalitsuse viimastest tegemistest jäänud. Lahenduste asemel on keelumärgid. Paraku on kaasaegse turunduse võtmeks mulje, mille toel otsuseid tehakse. Kas see mulje on positiivne ja toetav või negatiivne ja keelav?
Omavalitsuslikud ülesanded on tihti keerukad ja lahendused vajavad pikemaid eesmärgipüstitusi ning selliselt tulebki neid lahendada, et meeldiva elukeskkonna osaks on ka läheduses asuvad töökohad. Ettevõtlikke inimesi pole meil liialt palju, paraku aga sõltub kogu riigis jagatav maksutulu just nende ideedest ja plaanidest. Ma ei soovi konkreetses planeerimise ja ehituse protsessis seisukohta võtta, aga vallavanema väljaütlemine – putka – ehmatas mind väga. Kas suurema maksutulu kogumiskampaania ajal ettevõtluseks mõeldud  hooneid selliselt nimetataksegi? Piinlik. Loodan, et edaspidi oleks Raasiku vallas vähem keelumärke ja maksumaksja palgal olev vallavanem on oma väljaütlemises viisakam.

Eelmine artikkelKehra koolinoored käisid Saksamaal
Järgmine artikkelHarju aasta tegija tiitlid Anija ja Raasiku valda