Raasiku vallavalitsus korraldab heategevusaktsiooni

969

Raasiku vallavalitsus alustab 16. märtsist vähekindlustatud peredele mänguasjade kogumist.

Valla lastekaitsespetsialist Anu Nõlve selgitas, et idee taoliseks ettevõtmiseks tekkis tal pärast seda, kui käis ühes vähekindlustatud peres.

„Seal on kolm last ning nägin nende kodus ainult arvutit, ühtki mänguasja silma ei hakanud. Tean veel peresid, kus sissetulek väike ning eelkõige mõeldakse toidule ja riietele. Mänguasjad pole luksuskaup, kuid on peresid, kes neid osta ei jaksa,“ rääkis ta.

Kuna palju on ka peresid, kus mänguasjad on lihtsalt seisma jäänud, sest lapsed on leludest välja kasvanud, otsustati pakkuda võimalust anda need  sinna, kus vajatakse. Sel nädalal pannakse üles vastavad kuulutused ning mänguasju, arendavaid mänge, joonistusvahendeid, lasteraamatuid hakkavad lahtiolekuaegadel vastu võtma raamatukogud Arukülas, Raasikul, Peningil, Pikaveres ja Kiviloos.

„2007. aastal avasime Aruküla raamatukogu juures ühes eraldi toas taaskasutuskeskuse, kuhu on toodud peamiselt riideid ja jalanõusid, ise­gi lauanõusid, mida soovijad saavad tasuta võtta. Ka sinna on viidud mänguasju, kuid vähe. Ettevõtmine on hästi käima läinud, käive on väga suur, oleme Arukülast riideid ja jalanõusid viinud ka Peningile ja Kiviloosse,“ rääkis Anu Nõlve.

Ta lisas, et raamatukogutöötajad on kasutatud asju vastu võtnud ja laiali jaganud lisatööna ning ta on neile selle eest väga tänulik.

Lastekaitsetöötaja rõhutas, et mänguasjad, mida hakatakse raamatukogudesse viima, peaksid olema puhtad ja terved, peata nukke ja ratasteta autosid ei maksa tuua. Kellel on ära anda veel mingeid lastele vajalikke asju, näiteks lastemööblit, võiksid võtta ühendust vallavalitsuse sotsiaaltöötajatega telefonil 607 0248 või Anu Nõlvega mobiilil 512 6149.

Heategevusaktsioon kestab 1. juunini. Sotsiaaltöötajail on kavas endil hakata annetatud mänguasju abivajavatele peredele koju viima, kes soovib, võib neid ka ise raamatukogudest pärast 1. juunit võtma minna: „Mõned võib-olla ei taha seda valehäbi tõttu teha. Siis võib meile helistada ja oma soovidest teada anda. Ootame ka vihjeid perede kohta, kus niisugust abi võiks vaja minna.“

Eelmine artikkelLoksa mälumäng
Järgmine artikkelBalti Spooni saepuru lendab naabertalu õuele