Raasiku vallavalitsus arutas vallale kuuluvate korterite teemat

1124

Raasiku vallal on 33 eluruumi, neist kolm tühjad.

Neljapäeval, 4. augustil vaadati Raasiku vallavalitsuses üle, milline on olukord seoses vallale kuuluvate korteritega. Enamik 33 korterist asuvad Arukülas, Raasikul ja Peningil, mõned Rätlas, Kalesil ja Perilas. Äsja oli tühje kortereid viis, kuid kaks abivajajat on vallavalitsusse avalduse esitanud, tühjaks jääb kolm korterit. Ametnikud arutasid, et eluruumide arvu võiks vähendada, kuid mitte suurel hulgal.

„Massimüüki me ei tee, korterites elavad inimesed sees,“ rääkis vallavanem Aare Ets.

Ta lisas: „Vallal peaks olema eluruume kahel eesmärgil: ajutiste pindadena hättasattunuile ja vallaheaks töötavatele spetsialistidele.“

Korterite üürihinnad on vallavanema sõnul soodsad –olenevalt seisukorrast 5 krooni või 8 krooni ruutmeeter. Kommunaalkulud pole suured, kuna enamus korterites on ahjuküte.

Vallavanem ütles, et paljud korterid on viletsas seisukorras ja vajavad remonti.

„Muidugi on kena mõelda, et likvideeriks kõik amortiseerunud eluruumid ja teeks mugavustega sotsiaalmaja, mida oleks vallavalitsusel mugavam administreerida. Seda raha pole, enne on vaja sada muud asja ehitada-remontida. Üks võimalus oleks mõned üleliigsed eluruumid maha müüa ja saadavate vahenditega ülejäänud elamufondi parendada,“ lausus ta.

Eelmine artikkelSularaha vargus
Järgmine artikkelKuusalus tähistati Vabadussõja mälestussamba 90. aastapäeva