Muusikali „Koerhaldjas Mia“ juures olid vabatahtlikud Kiiust ja Kehrast

2881
Kiius elavad vabatahtlikud AGNE ja RASMUS SOOME. Agne Soome hoiab käes kingituseks saadud plaati, kus on muusikali „Koerhaldjas Mia“ laulud.

Detsembri alguses etendunud muusikali „Koerhaldjas Mia“ õnnestumisele aitasid vabatahtlikena kaasa ka AGNE SOOME Kuusalu ja KAIE UNTERA Anija vallast.

Üks osaline Nordea kontserdimajas ja Vanemuise väikeses saalis etendunud muinasjutt-muusikalis „Koerhaldjas Mia“ oli Getter Jaani, Kaire Vilgatsi, Kaarel Orumägi ja Contra ning Kaari Sillamaa Laste ja Noorte Muusikateatri laste kõrval Kuusalu vallavolikogu liige Emil Rutiku. Peale nende oli muusikali juures ametis sadakond vabatahtlikku, kelle hulgas oli Agne Soome Kiiust koos poegade Rasmuse ja Ukuga ning Kaie Untera Kehrast.
Muusikal põhineb Kadi Urbase 2013. aastal ilmunud raamatul „Mia muinasjutud“. Kadi Urbas koos abikaasa Ando Urbasega on ka alates 2009. aastast toimunud Mia jõulumaa eestvedaja, tänavu asendati see muusikaliga. Korraldajate eesmärk on pakkuda vähemalt kolmandik piletitest koolide ja lasteaedade kaudu tasuta vähekindlustatud peredest lastele, et ühelgi lapsel ei jääks rahapuuduse tõttu jõulumaal käimata või etendus nägemata. Muusikali „Koerhaldjas Mia“ etendati kokku 8 korda, seda käis vaatamas umbes 6000 last.
AGNE SOOME – „mialane“ algusest peale
Kiius elav pangatöötaja Agne Soome on Mia heategevuslike ettevõtmiste juures vabatahtlikuna osalenud esimesest korrast ehk 2009. aastast alates.
„Olin samal suvel saanud tuttavaks jõulumaa peakorraldaja Kadiga ja tema kutsus mind appi. Olin mängutelgis üks päkapikk. Mäletan, et õues oli 25 kraadi külma ning minu põhiülesanne oli sõlmida lahti lastele auhindadeks mõeldud medalite nööre,“ räägib ta.
Esimene Mia jõulumaa toimus Polli loomaaias ja kestis kaks päeva. Agne Soomele meeldis ja nüüdseks on ta heategevusprojektis vabatahtlikuna osalenud igal aastal, 2011. aastast alates olnud peakorraldajate hulgas, tema vastutada on kogu kliendisuhtlus, piletite müük ja jagamine.
„Kui mõned kurdavad, et jõulud algavad juba oktoobris, siis meil hakkab ettevalmistustöö veebruaris-märtsis  –  esimesed ajurünnakud, kuidas ja mida järgmisel jõulukuul teeme, algavad kuu-kaks pärast eelmise jõuluürituse lõppu,“ ütleb Agne Soome.
Tema on oma perest Mia ettevõtmisse kaasanud ka kaks poega. 19aastane Rasmus on staažikas „mialane“, osales tänavu projektis 4. korda. Alustas abijõuna, seejärel valis jõulumaale muusikat, sättis kõlareid, pani kokku jõulumaa videosid, tänavu oli muusikali juures helitehniku abi. 17aastane Uku on vabatahtliku abilisena tegev olnud kahel korral.
„Mina pole sundinud, nad ise tahavad tulla. Seltskond on tore ning seal on palju noori inimesi,“ sõnab Agne Soome.
Ta ise on igal jõulukuul võtnud Mia tegemisteks põhitöölt nädalase puhkuse. Pärast seda mõtleb, et aitab küll, rohkem ei jaksa, kuid osalemisest loobuda ei raatsi: „Kui näen, kui palju teeb see lastele rõõmu, annab ka endale väga palju positiivset. Eriti meeldiv on näha neid lapsi, kes muidu sellisesse kohta ilmselt ei satu. Teiseks on meil siin väga vahva seltskond – vabatahtlikud, kes tulevad appi, on äärmiselt toredad inimesed. Koos millegi tegemine on väga mõnus. Kes kord on siia tulnud, see enamasti ka jääb.“
KAIE UNTERA – vabatahtlik toitlustaja Kehrast
Kehra Kodus töötav Kaie Untera osales Mia-projektis esmakordselt. Luges Facebookist kuulutust, et sinna otsiti vabatahtlikke ja pakkus end appi.
„Anti valida, mita tahan teha. Kuna olen suurem osa elust tegelenud toitlustamisega, pakkusin end toitlustajaks,“ lausus ta.
Toit telliti muusikalis osalevatele näitlejaile ja kogu tiimile Selverist, Kaie Untera ülesanne oli see laiali jagada ning teha võileibu. Söök tuli valmis panna 70-80le inimesele, tööpäevad olid enamasti 12 tundi pikad, Tallinnas oli tal ka üks abiline, Tartus tegeles sellega üksi: „Täiesti juhuslikult sattus põhitööl graafik olema selline, et sain abiks olla kõigil etendustel.“
Ta jutustas, et väga põnev oli näha lavastuse lavatagust elu: „Kui saalist lavale vaadates tundub kõik väga ilus, siis tegelikult käib lava taga pidevalt kiire töö. Kuna mikrofonid kogu aeg töötasid, kuulsin, keda kutsuti proovi, keda meikima, kes pidi parasjagu riideid vahetama, kes lavale minema.“
Kaie Untera kiitis, et näitlejad, kes muusikalis kaasa tegid, olid väga sõbralikud ja lihtsad inimesed: „Kaire Vilgats ja Emil Rutiku küsisid, kas ikka lähen neile Tartusse ka süüa andma. Contra on väga soe inimene, oli seal laste lemmik, nad olid lava taga karjaga tema ümber. Ja millist tänuväärset tööd tegid lastega Kaari Sillamaa ja lavastaja Katre Jaani! Super, kuidas nad suudavad lastega päevad läbi naeratades töötada. Just elurõõm ja lust on need, mis annavad ka vabatahtlikele indu neid aidata.“
Peakorraldajad jäid Kehra vabatahtlikuga väga rahule ning küsisid, kas ta tuleb ka järgmisel aastal.
„Kui vähegi võimalik, siis ikka lähen. Oli küll väsitav, kuid see oli mõnus väsimus,“ rääkis Kaie Untera.

Eelmine artikkel„Saladused“ ja „Suletud uste taga“ võtted Kehras
Järgmine artikkelKuusalu uues kooris on õpetajad ja lapsevanemad