Kevadtormi meredessandid 19. mail Kaberneemes ja 21. mail Loksal

910

Loksa sadamas avatakse 21. mail külastajatele kolm mereväe alust.

Kaitseväe suurõppus Kevadtorm toimub esmakordselt Harjumaal, jõuab Aegviidu, Anija, Jõelähtme ja Kuusalu valda, hõlmab ka Lääne-Virumaa ja Järvamaa valdasid ning Tallinna.

Õppus algab 9. mail ja lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil. Kuni 21. maini toimetavad kaitseväelased, ajateenijad ja kaitseliitlased koos liitlastega keskpolügoonil. Alates 21. maist liiguvad üksused läbi Tapa, Albu ja Aegviidu edasi Anija valda. Õppus peaks lõppema vasturünnakuga 23. ja 24. mail Kuusalu vallas Soodla veehoidla ja Tallinna-Peterburi maantee vahelisel alal.

Peale selle on kavas eraldi operatsioonid Jõelähtme vallas Kaberneeme piirkonnas, 19. mail on võimalik kohalikel inimestel jälgida Kaberneeme kandis meredessanti, kui ilmastikuolud seda võimaldavad, teatas Kevadtorm 2013 teabeohvitser Tanel Rütman. Samal päeval on näidislahing Tallinnas lauluväljaku, teletorni ja Iru silla piirkonnas.

Kaberneeme juures peaks tema sõnul olema võimalik näha 18.-19. mail kuut mereväealust, mis etendavad vaenlase üksusi. Edasi siirduvad need omade rollis Hara lahte, kuhu jäävad kuni 24. mai varahommikuni.

Veel teatas teabeohvitser, et 21. mail on Loksal meredessant. Samal päeval peaks Loksa sadamas praegustel andmetel avatama külastajatele kolm     mereväe­alust.

Loksale on kavandatud ka kaitseväe orkestri kontsert ja laste joonistusvõistluse parimate tööde näitus, aga kõigest sellest saab täpsema info tuleval nädalal.

Kokku osaleb suurõppusel üle nelja tuhande kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelase ja ametniku. Kaasa teevad liitlaste üksused Suurbritannia ühendkuningriigist, Belgiast, Lätist, Leedust ja Poolast.

Eelmine artikkelKehra külas põles kulu
Järgmine artikkelPõhja-Eesti kohaliku toidu märgis – Arenduskoda laiendab projekti üle Harju- ja Virumaa