Vihasoos korrastatakse reoveepuhastit ja pumplat

1325

Seoses remondiga suurenevad tarbijate tasud.

Juuni lõpus hakkas Schöttli Keskkonnatehnika AS renoveerima Vihasoo reoveepuhastit ja puurkaev-pumplat. Keskkonnainvesteeringute Keskus annab selleks 159 799,12 eurot, Kuusalu valla omaosalus on 40 985,45 eurot. Tööde lõpptähtaeg on 15. detsember.

„Võib öelda, et teeme korda olematu biojaama. Seal oli kõik täielikult amortiseerunud, päris solki loodusesse ei lasknud, aga puhtuse kasutegur oli väga väike. Pumbajaam oli samuti oma aja ära töötanud,“ lausus Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar.

Pumplaid on Vihasoos mitu, rekonstrueeritakse valla oma, kust saavad vett paneelmajad ja lasteaed-algkool. Praeguseks on puhastatud biotiigid ja kraavid, tehtud kaevetöid, remonditakse pumpla hoonet.

„Hooneid juba korrastatakse, kuid biojaama lahenduste ja veetöötluslahenduste projektide tähtaeg on 19. august, pärast seda algab seadmete paigutus,“ selgitas abivallavanem.

Kui reoveepuhasti ja pumpla on korrastatud, tõusevad joogiveega varustamise ja reovee ärajuhtimise teenuste hinnad. Kui palju, ei osata veel öelda.

„Vihasoos on need Kuusalu valla kõige madalamad. Hinnad tõusevad kindlasti, aga mitte üle Kuusalu valla keskmise,“ sõnas Tõnu Ammussaar.

Eelmine artikkelSularaha vargus
Järgmine artikkelKuusalus tähistati Vabadussõja mälestussamba 90. aastapäeva