Raasiku vallas taas Kauni Kodu konkurss

1493

Kandidaatide esitamise tähtaega pikendati 10. augustini.

Raasiku valla Kauni Kodu konkursile sai kandidaate esitada 10. juunini. Kuna selleks ajaks esitati  vallavalitsusse vaid üks kandidaat, pikendati tähtaega 10. augustini.

„Eesmärk on saada rohkem kandidaate, et osaleda  järgmise aasta maakondlikul konkursil. Igal aastal küsitakse meilt sinna osalejaid, aga nad peavad olema juba oma valla konkursi läbinud,“ ütles Raasiku valla keskkonnaspetsialist Alari Kruusvall.

Maakondlikul konkursil on neli kategooriat – valitakse välja kauneim eramu, korteriühistu, maakodu ning ühiskondlik hoone või ettevõte.

„Tahaks kõigis kategooriates kandidaate saada,“ sõnas Alari Kruusvall.

Ta arvas, et ehk on vähene osavõtt vaid alguse asi: „Kui saame esimese konkursi tehtud, äkki läheb edaspidi paremaks.“

Raasiku vallas on ka varem Kauni Kodu konkurssi korraldatud, kuid viimane oli üle 10 aasta tagasi.

„Kunagi oli konkurss esimese vallavanema Toivo Veenre eestvedamisel. Kui ta lahkus, jäi asi soiku. Nüüd tegi volikogu keskkonnakomisjon ettepaneku uuesti alustada.“

Kandidaate saavad esitada nii naabrid kui ka kinnistute omanikud  ise. Võitjad selgitatakse välja augusti lõpus, selleks on moodustatud komisjon. Praegu on komisjonis viis liiget vallavalitsusest ja keskkonnakomisjonist, tahetakse kaasata veel inimesi, näiteks külavanemaid.

„Järgmisest aastast hakkabki nii olema, et esitame suvised võtjad alles tuleva aasta konkursile,“ ütles Alari Kruusvall.

Eelmine artikkelPikva-Arava seltsimaja sai ahju
Järgmine artikkelOTT KASE „Puhu, tuul“ sai laulupeol kiidusõnu