Leaderi ettevõtlustoetust antakse Kuusalu valda teemapargiks ja Loksale ilusalongile

1299

Kuusalu vallast saab toetust OÜ Mikumardi ja Loksalt OÜ IT Ehitustööd.

MTÜ Arenduskoda juhatuse kinnitatud rahastatavate investeeringuprojektide nimekirjas on nii Kuusalu vallast kui ka Loksa linnast üks rahataotlus. Meetmest 2.1 ettevõtluse arendamise toetus, jaotati käesoleva aasta taotlusvoorus kokku 160 000 eurot 8 projektile.

Kuusalu vallast saab 31 700,13 eurot OÜ Mikumardi Saunja külasse Mikumärdi talu maadele kavandatava maaelu teemapargi II etapiks. Projekti kogumaksumus on 59 898 eurot, Leaderist küsiti toetust 37 270 eurot.

OÜ Mikumardi juhatuse liige Mart Reimann kirjeldab, et teemaparki on juba rajatud tiik, tehismäed, Eesti üks pikim rippliin, laululava, külakiik, püstkoda, karussell, II etapi käigus on kavas teha talutöödega seotud elamusatraktsioone juurde, rajada ka püsiekspositsioon talu ajaloost ja kaminaruum, et sügisest saaks teemapargi avada.

Rahapuudusel jäid Kuusalu vallast toetuseta MTÜ Arli Õpiaed, mis taotles 22 578 eurot õpiaia olmehoone ehitamiseks, ning MTÜ Lahemaa Mereklubi, mis küsis 17 169,41 eurot väikelaeva soetamiseks koolinoorte ja väikelaevajuhtide koolituse tarbeks.

Toetust ei saanud ka OÜ Projektikertus Hara lahe turismitalu rajamiseks, millele oli küsitud 29 030 eurot.

Hindamisele ei kvalifitseerunud MTÜ Blue Sirius laevapere liikmete kutse- ja täienduskoolituse projekt, millele sooviti 7232,40 eurot ja AS Veejaam taotlus – Joaveski hüdroturbiini jaoks küsiti 34 319 eurot.  

Loksa linna antakse OÜle IT Ehitustööd 9671,56 eurot ehk küsitud summa iluteenindus- ja müügisalongi rajamiseks. Salong tuleb kaupluse ABC Ehitus juures asuvatesse endistesse kohvikuruumidesse. Plaan on rajada sinna kaks töökohta juuksuritele ning avada lillepood.

Hindamiskomisjon sõitis esmakordselt ringi ja tutvus sellesse taotlusvooru esitatud investeeringuprojektidega kohapeal. Ka oli taotlejate esindajatel võimalus tutvustada projekte 5 minuti jooksul hindamiskomisjoni koosolekul.

Arenduskoja tegevjuht Heiki Vuntus: „Ringsõidust oli kasu, hindajad ütlesid, et mõneski kohas läks pilt selgemaks. Kui edaspidi korraldatakse uusi taotlusvoore, siis kindlasti sõidavad hindajad jälle projektikohad läbi.“

Eelmine artikkelVargus Raasiku kortermaja keldris
Järgmine artikkelIda-Harju omavalitsusjuhid peavad Eesti Päevalehe pakutud reformivarianti mõttetuks