Pikva-Arava seltsimaja sai ahju

2844

Ahju ehitus maksis 59 961 krooni.

Eelmisel kevadel taotles MTÜ Pikva-Arava Külaelu Ida-Harju Koostöökoja kaudu Leader-programmist raha seltsimajja küttekollete ehituseks. Toetust saadi 53 965 krooni (3449 eurot). Kümme protsenti saadi Anija valla eel­arvest omaosaluse katteks.

Kuna projektitoetuse raha antakse tagantjärele, siis koguti töö tellimiseks vajalik rahasumma kokku sügiseks.

MTÜ Pikva-Arava Külaelu juhatuse esimees Marianne Leis ütles, et ahju eest maksmiseks laenu ei pidanud võtma: „Leidsime toetajaid, võtsime raha oma eelarvest ja enda taskust panustasime ka.“

Ahju hakkas tänavu kevadel teema pottsepp Ivar Käbi Tabasalust. Ehitamine  võttis aega kaks kuud, proovikütmise saab teha juulis, sest ahi pidi mitu kuud kuivama.

Marianne Leis: „Meister lubas ise tulla ja proovikütmisel aidata. PRIAst käidi ka juba ahju vaatamas ja dokumente kontrollimas.“

Ahi on kahepoolne ja sellel on kaks küttekollet. Ühel pool paikneb kolle, mis hakkab kohe ja kiiresti maja soojendama. Ahju teine pool kütab maja ära järgmiseks päevaks. Seega saab seltsimaja soojaks teha mitmeks päevaks. Seni oli Pikva seltsimajas vana ahi, mida tuli kütta mitu päeva järgemööda, et ruumid soojaks läheksid.

Eelmine artikkelHärmakosu rantšos kasvavad araabia hobused
Järgmine artikkelRaasiku vallas taas Kauni Kodu konkurss